افزایش سرعت تایپ با تمرین در سایت Keybr

افزایش سرعت تایپ با تمرین در سایت Keybr

تمرین و افزایش سرعت تایپ

برای اشخاصی که طراح و برنامه نویس هستند سرعت تایپ بسیار مهم است، و همچنین یک معیار و ملاک برای این میباشد که شخص چقدر حرفه ای و مهارت در کار خود دارد، و بعد اینکه افزایش سرعت تایپ باعث کاهش زمان مورد نیاز برای انجام کارها نیز خواهد شد. برای این افزایش سرعت تایپ دو مورد حتما باید رعایت شود؛ اول نگاه نکردن به کیبورد و دوم استفاده از ده انگشت در دو سمت کیبورد. اگر همین حالا توجه کنید بر روی کلید های F و J دو برآمدگی وجود دارد که برای یافتن جایگاه این دو کلید بدون نگاه کردن به کیبورد میباشد و هر بار که قصد شروع تایپ را داشته باشید باید بدون نگاه کردن به کیبورد انگشت اشاره خود را روی این دو دکمه قرار دهید و تایپ را شروع کنید.

ملاک سنجش سرعت تایپ (Word Per Minute (WPM یا به فارسی میزان تعداد کلماتی که در هر دقیقه تایپ میشود است.

 

معرفی سایت Keybr برای تمرین و افزایش سرعت تایپ

وب سایت KeyBR.com یک وب سایت کاربردی برای تمرین روزانه تایپ ده انگشتی (Touch Typing) میباشد. این وب سایت به این دلیل برای طراحان و برنامه نویسان مناسب است که از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند و به صورت استاندارد تمرین فقط به زبان انگلیسی میباشد. این وب سایت سه حالت تمرین مختلف ارائه میدهد؛ اول به صورت خودکار عبارات ساده ای تولید میکند و با توجه به پیشرفت شخص عبارات نیز پیچیده تر میشوند؛ حالت دوم افزودن خودکار متن از وب سایت هایی مانند ویکی پدیا میباشد که میتوان مقالات این سایت را برای تایپ تمرین کرد؛ و حالت سوم نیز وارد کردن متن اختصاصی و دلخواه برای تمرین میباشد. پس از مدتی، اطلاعات مربوط به سرعت تایپ شخص و میزان درصد تایپ صحیح و دیگر موارد نمایش داده خواهد شد.

با استفاده از تنظیمات موجود میتوانید نوع تمرین و درصد پیچیدگی و دیگر ویژگی های آن را تعیین نمایید. همچنین میتوانید با دیگران نیز به صورت زنده و آنلاین مسابقه بدهید و یا با ثبت نام و ورود به سایت Keybr اطلاعات و آمار تمرین های روزانه خود را ثبت و مشاهده کنید.

اگر هر روز روزی 30 دقیقه دائما و مداوم تمرین کنید میتوانید در عرض شش ماه سرعت تایپ خود را تا حدود چهار برابر افزایش دهید. اول شروع هر کاری مانند یادگیری طراحی و برنامه نویسی یا تایپ ده انگشتی همیشه کند پیش خواهد رفت ولی با ادامه و مداومت، روند یادگیری تسریع خواهد شد.

 

برای ورود به وب سایت Keybr اینجا کلیک کنید.

 

نکته در مورد افزایش سرعت تایپ به زبان فارسی

در صورتی که نیاز به تمرین و افزایش سرعت تایپ به زبان فارسی میباشد همانطور که در بالا توضیح داده شد این وب سایت ها از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنند اما برای تمرین زبان فارسی میتوان هر روز بخشی از مقالات سایت ویکی پدیای فارسی یا هر سایت دیگری را در نوت پد ویندوز کپی کرد و در زیر آن شروع به تایپ متن بالا شود و به این صورت و با تمرین روزانه سرعت تایپ به زبان فارسی را افزایش دهید. و در انتها باید توجه شود که آنچه برای یادگیری هر کاری مهم است تمرین و مداومت روزانه میباشد.