دلایل جریمه شدن توسط گوگل

دلایل جریمه شدن توسط گوگل

سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل نیازمند تولید محتوای خوب و صبر حوصله و یا به عبارتی دیگر کار روزانه می باشد، اما افرادی با استفاده از روش های مختلف (Black Hat SEO) سعی در تقلب و به دست آوردن رتبه بهتر در نتایج جستجوی عبارت های مختلف دارند که گوگل پس از مدتی این روش ها و این وب سایت ها را شناسایی و به قولی جریمه (Penalize) خواهد کرد و نتیجه آن از دست دادن رتبه به دست آمده و احتمالا حذف از نتایج جستجو خواهد بود. جدای از آن گوگل سابقه وب سایت را نیز ثبت و در نظر خواهد گرفت و وب سایت های متقلب بسیار دشوارتر و طولانی تر امکان دستیابی به رنک و رتبه بالاتر را خواهند داشت. در این مطلب سه دلیل عمده جریمه گوگل در سئو و بهینه سازی سایت توضیح داده خواهد شد.

 

خرید بک لینک

خرید بک لینک اولین و مهم ترین دلیل جریمه توسط گوگل و حذف شدن از نتایج جستجو در سئو و بهینه سازی سایت می باشد. هر لینک به سایت شما به معنی یک رای تایید به سایت شما می باشد و به همین دلیل افرادی با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه به وب سایت های با پیج رنک بالا اقدام به خرید و ثبت لینک در این سایت ها مینمایند که معمولا در سایدبار یا در فوتر سایت میباشد، اما دیری نخواهد گذشت که این لینک ها به صورت خودکار یا با گزارش افراد شناسایی و پس از مدتی وب سایت جریمه خواهد شد. پس هرگز برای سئو و بهینه سازی سایت و دریافت رتبه بالاتر نیابد اقدام به خرید بک لینک نمود. همچنین در صورت مشاهده خرید و فروش بک لینک میتوانید آن را از طریق لینک زیر به گوگل گزارش دهید. برای این کار کافیست بعد از ورود با اکانت جی میل، آدرس فروشنده و خریدار لینک را در فیلدهای مورد نیاز وارد نمایید. با این کار وب سایت های سودجو شناسایی و وب سایت هایی که واقعا محتوای مفید به کاربران ارائه میدهند رشد خواهند داشت.

برای گزارش خرید و فروش بک لینک به گوگل اینجا کلیک کنید.

 

استفاده بی رویه از کلمات و عبارات کلیدی

در هنگام نوشتن مطلب باید کلمات و عباراتی کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو میشود به صورت طبیعی در متن مطلب بکار گرفته شود؛ نحوه سوء استفاده و تقلب به این صورت است که در متن مطلب به صورت غیر طبیعی و بی معنی کلمات و عبارات کلیدی بکار گرفته شود مانند: “برای خرید گل رز میتوانید از سایت خرید گل رز، گل های رز با هر رنگی را سفارش دهید از مزیت های گل رز میتوان به عطر گل رز اشاره داشت” و همانطور که در متن نمونه مشاهده شد عبارت کلیدی “گل رز” به صورت پشت سر هم و غیر طبیعی در بکار برده شده بود و واضح است که این متن غیر طبیعی تبلیغاتی مورد جریمه قرار خواهد گرفت. پس دومین دلیل عمده جریمه شدن در گوگل استفاده غیر طبیعی و بی رویه از عبارات کلیدی است.

 

 

مطالب تبلیغاتی و بی کیفیت

این مورد کاملا واضح است و حتی اگر مورد جریمه مستقیم قرار نگیرد هرگز به رتبه بالا دست نخواهد یافت، زیرا الگوریتم گوگل با بررسی 200 فاکتور به تک تک صفحات سایت رتبه میدهد و مطالب پوچ و بی کیفیت که صرفا قصد تبلیغات و معرفی محصولی را دارند هرگز به رتبه بالا نخواهند رسید و اگر هم بازدیدکننده وارد صفحه شود، حتما صفحه را ترک خواهد کرد.

 

جمع بندی

مطلب باید برای کاربران نوشته شود و در همین حین اصول سئو و بهینه سازی برای گوگل نیز در آن رعایت شده باشد. تعداد آمار بازدید و ورودی از موتورهای جستجو اهمیت دارد اما کاربردی بودن سایت برای بازدیدکننده مهم تر است. الگوریتم هوشمند گوگل بدون شک وب سایت ها و صفحات کم ارزش را جریمه و به صفحات عقب تر منتقل، یا نهایتاً حذف خواهد کرد، و صفحات باکیفیت را در صفحه اول قرار خواهد داد.