دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل چیست؟

دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل چیست؟

85% بازدید کنندگان سایت ها از طریق موتور های جستجو وارد سایت می شوند پس این بسیار مهم است که سایت و وبلاگ خود را برای موتور های جستجو به ویژه گوگل بهینه سازی کنیم (سئو – SEO) در این مقاله به عوامل کاهش رتبه در گوگل اشاره خواهد شد.

 

1- آپدیت نکردن سایت

برای موتورهای جستجو مانند گوگل وب سایت هایی که دائم و منظم بروزرسانی میشوند و مطالب غیر تکراری و با ارزش ارائه میدهند در الویت هستند، اگر شما با فواصل زمانی بسیاز زیاد سایت و وبلاگ خود را آپدیت کنید نباید انتظار دیده شدن در نتایج جستجو ها را داشته باشید؛ همیشه مطالب جدید و منحصر به فرد (یعنی کپی نکنید) بنویسید که در رتبه سایت شما بیشترین تاثیر را مطالب و محتوای وب سایت خواهد داشت.

 

2- وارد شدن سایت شما به لیست سیاه

افرادی که سعی می کنند از طریق راه های غیر مجاز مختلف رتبه خود را افزایش دهند شدیدا مورد تحریم گوگل قرار می گیرند به عنوان مثال خرید بک لینک، ایجاد صفحات جعلی، کلمات و عنوان های غیر مرتبط و… که مطمئن باشید گوگل تمام این راه ها را میشناسد و شدیدا سایت شما را مورد تحریم و جریمه قرار می دهد.

 

3- تغییر الگوریتم موتور های جستجو

الگوریتم موتور های جستجو همواره در حال به روز رسانی می باشد و این امکان وجود دارد که در اثر تغییر الگوریتم سایت شما نیز تحت تاثیر این تغییرات قرار گیرد.

 

4- لینک های ناقص و شکسته

ربات های گوگل لینک های موجود در صفحات شما را بررسی میکنند در صورتی که به یک لینک شکسته یا خراب برخورد کنند برای شما امتیاز منفی برای شما در نظر می گیرند.

 

5- گوگل پاندا و مطالب کپی

گوگل پاندا نام الگوریتم جدید گوگل می باشد که قابلیت تشخیص مطالب کپی شده شما از سایت های دیگر را دارا می باشد یعنی در صورتی که شما مطالب را از سایت های دیگر کپی می کنید الگوریتم گوگل پاندا به سرعت سایت شما را شناسایی و رتبه شما را کاهش می دهد.

 

6- قالب سنگین و مشکل دار

اگر قالب شما سنگین یا در آن از کدهای غیر اصولی، بی مورد و اضافی استفاده شده باشد باعث کاهش رتبه شما خواهد شد یعنی کدنویسی غیر اصولی و غیر صحیح، استفاده بی مورد و بی رویه از جاوا اسکریپت، استفاده از افزونه و پلاگین های بی استفاده همگی باعث کاهش رتبه شما در گوگل می شود.