سئو و بهینه سازی سایت چرا و چقدر زمان میبرد؟

سئو و بهینه سازی سایت چرا و چقدر زمان میبرد؟

سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل

سئو و بهینه سازی به معنی رعایت اصول ساده ای در صفحات مختلف سایت برای قرار گرفتن در صفحه اول و به طور کلی اوایل نتایج جستجوها در کلمات و عبارات خاصی در جستجوگرها به ویژه گوگل می باشد. از مهم ترین نکات اصول سئو و بهینه سازی سایت می توان به انتخاب عنوان صحیح و دقیق برای صفحات، استفاده از تگ متای Description، به کار بردن کلمات و عبارات کلیدی که توسط کاربران جستجو می شود در متن صفحات، و داشتن بک لینک های خوب از سایت های مختلف اشاره داشت.

توجه به این نکته مهم است که تمام تکنیک ها و اصول سئو و بهینه سازی سایت نیازمند وجود صفحات و مطالب با کیفیت و مفید برای بازدیدکنندگان سایت می باشد و بدون مطالب با کیفیت امکان بکار گیری این اصول میسر نیست. همچنین اگر به هر طریقی نهایتاٌ بازدیدکننده از جستجوگر وارد وب سایت شما شود و محتوای سایت شما برای بازدیدکننده کاربردی نباشد و یا بدتر، تبلیغاتی و بی ربط باشد، بدون شک کاربر سایت را ترک خواهد کرد و تمام وقت هزینه شما به هدر خواهد رفت. پس این نکته مهم است که برای سئو و بهینه سازی سایت برای جستجوگرها باید مطلب با کیفیت، بروز و کامل ارائه کرد.

 

سئو و بهینه سازی سایت چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان مورد نیاز برای سئو و بهینه سازی سایت با توجه به کلمات و عباراتی که قصد بهینه سازی برای آن وجود دارد متغیر است اما به طور کلی برای مشاهده نتایج حدود سه الی چهار ماه زمان نیاز است؛ زیرا همانطور که در بالا گفته شد سئو و بهینه سازی سایت نیازمند محتوای خوب میباشد و تولید مطالب و محتوا نیازمند مقداری زمان میباشد. و البته در مطالب قبلی در مورد گوگل Sandbox توضیح داده شد و گفته شد که سایت های تازه راه اندازی شده تا حدود سه ماه اول حتی با وجود محتوای خوب، رتبه بالا در نتایج دریافت نخواهند کرد که این مطلب را میتوانید در کاسپریا مطالعه کنید.

سئو و بهینه سازی سایت برای دریافت رتبه بالاتر در نتایج جستجوها نیازمند کار روزانه و صبر میباشد و برای رسیدن به رتبه بهتر در گوگل هرگز بک لینک نخرید، و یا صفحات تبلیغاتی و بی محتوا نسازید، زیرا بک لینک های خریداری شده و صفحات تبلیغاتی بزودی به گوگل گزارش و سایت جریمه خواهد شد.