فریم ورک Foundation برای طراحی سایت سریع و ریسپانسیو

فریم ورک Foundation برای طراحی سایت سریع و ریسپانسیو

فریم ورک Foundation برای طراحی سایت

در چند مطلب گذشته از سایت کاسپریا، درباره مزیت های به کارگیری فریم ورک Bootstrap برای طراحی سایت توضیح داده شد. گفته شد استفاده از فریم ورک به دلیل وجود عناصر آماده و از پیش کدنویسی شده مانند دکمه ها، منو، استایل فرم ها، گرید سیستم و غیره که تقریبا بین تمام طراحی ها مشترک میباشد باعث نصف شدن زمان مورد برای طراحی خواهد شد به عنوان مثال زمان طراحی و کدنویسی قالب سایت از ده روز به پنج روز کاهش خواهد یافت، و به دلیل کدنویسی اصولی و دارا بودن الگوی مشخص، باعث نظم در روند طراحی خواهد شد.

استفاده کردن از یک فریم ورک بسیار بهتر از استفاده نکردن از آن میباشد چرا که از مزیت های آن میتوان به کاهش زمان و هزینه، هماهنگ بودن با مرورگرهای مختلف و ایجاد نظم اشاره داشت. در عوض کپی کردن کدهای پراکنده و مختلف یا صرف وقت بسیار برای کدنویسی عناصر و بخش های مختلف یک وب سایت، استفاده از یک فریم ورک یکپارچه و منظم مانند Bootstrap یا Foundation توصیه میشود.

 

معرفی فریم ورک Foundation

فریم ورک Foundation (فاندِیشن) نیز یک فریم ورک کامل، ریسپانسیو و حرفه ای برای بکارگیری در طراحی وب سایت میباشد؛ این فریم ورک مانند Bootstrap تمام آنچه برای طراحی و راه اندازی قالب و طرح وب سایت نیاز میباشد دارا است و امکان شخصی سازی و حذف قسمت های اضافی که مورد نیاز نیستند نیز وجود دارد. سینتکس این فریم ورک واضح و گویا میباشد و یادگیری فریم ورک Foundation به دلیل دارا بودن راهنما و Documentation کامل کمتر از یک هفته زمان نیاز دارد.

از ویژگی های این فریم ورک می توان به وجود گرید سیستم برای بخش بندی و تعریف عناصر مختلف، منو، دکمه ها،استایل فرم ها و جدول ها و هر آنچه در هنگام طراحی یک سایت مورد نیاز است اشاره داشت.

انتخاب فریم ورک یا زبان برنامه نویسی جدای از امکانات و قابلیت ها، تا حدودی هم بستگی به سلیقه افراد خواهد داشت اما چنانچه در انتخاب بین دو فریم ورک Foundation و Bootstrap تردید وجود دارد، فریم ورک Bootstrap در الویت است.

 

برای ورود به وب سایت رسمی فریم ورک Foundation اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه راهنما و Documentation فریم ورک Foundation اینجا کلیک کنید.