آیکان فونت برای طراحی سایت

آیکان فونت برای طراحی سایت

آیکان برای طراحی سایت به صورت فونت

در هنگام طراحی سایت از آیکان های مختلف در بخش های مختلف سایت برای متمایز کردن طراحی یا واضح تر کردن نحوه استفاده و مفهوم بخش استفاده می شود. به صورت پیشفرض از تصاویر با فرمت PNG برای آیکان در هنگام طراحی سایت استفاده می شود اما محدودیت استفاده از تصویر و عکس این می باشد که برای هر ویرایشی مانند تغییر سایز و تغییر رنگ باید مجددا از ابتدا آیکان را در برنامه های ویرایشگر تصویر ویرایش شود، و دوم اینکه تصاویر در مانیتورها و نمایشگرهای با کیفیت با تراکم پیکسلی بالا مانند مانیتورهای رتینا (Retina) شرکت اپل به صورت دندانه دندانه و کدر نمایش داده می شود مگر اینکه از تصاویر با سایز دو برابر استفاده شود. به قالب هایی که هماهنگ با صفحات رتینا شرکت اپل باشند و در محصولات این شرکت به صورت کدر نمایش داده نشود Retina Ready گفته می شود.

روش دوم برای استفاده از آیکان در طراحی سایت بدون محدودیت های بالا استفاده از آیکان به صورت فونت (Icon Fonts) می باشد که در این مطلب از کاسپریا نحوه اسفاده از فونت در طراحی سایت با مزیت هایی مانند ویرایش سریع فقط با استفاده از سی اس اس و عدم کاهش کیفیت آیکان توضیح داده خواهد شد.

 

نحوه استفاده از فونت در طراحی سایت

برای استفاده از فونت در هنگام طراحی سایت می توانید مجموعه کاملی از آیکان ها را از وب سایت Fontello.com دریافت کنید، همچنین این وب سایت قابلیت انتخاب تنها آیکان های مورد نیاز را نیز دارد. پس از دانلود آیکان ها، برای استفاده کافیست مانند فونت های استاندارد، فونت های دریافتی را به فایل سی اس اس اضافه کنید و بعد در بخش های مورد نیاز از آن ها استفاده نمایید. همچنین بعد از دانلود فونت ها، در فایل دانلود شده راهنما و کدهای آماده نیز موجود می باشد.

 

برای ورود به سایت Fontello.com اینجا کلیک کنید.