مراحل طراحی و راه اندازی سایت

مراحل طراحی و راه اندازی سایت

مراحل طراحی سایت

 

طراحی یک وب سایت در چند مرحله انجام میشود که برای هر یک از این مراحل توضیحاتی برای آشنایی بیشتر ارائه شده است.

 

1- خرید هاست و دامین

در این مرحله یک دامنه یا همان آدرس برای سایت ثبت می شود و به میزان و مصرف یک سایت برای آن هاست که همان فضای قرار گیری سایت است خریداری می شود به سپس هاست و دامین با هم ست یا به عبارتی به هم متصل می شوند البته این مرحله را می توان در آخر کار هم انجام داد.

 

2- طراحی گرافیک و قالب سایت

در این مرحله طرح گرافیکی سایت با نرم افزار های مربوطه مانند فتوشاپ یا مستقیما در مرورگر طراحی می شود.

 

3- تبدیل طرح گرافیکی

در این مرحله طرح گرافیکی در صورتی که در نرم افزاری مانند فتوشاپ طراحی شده باشید به HTML و CSS کدنویسی و تبدیل می شود.

 

4- تبدیل به قالب برای سیستم مدیریت محتوا

در این مرحله طرح HTML با کدنویسی، برای سیستم مدیریت مورد نظر تبدیل می شود البته برای هر سیستم مدیریت محتوا کد نویسی ها متفاوت است یعنی طراحی و کدنویسی قالب برای وردپرس با جوملا متفاوت می باشد.
ممکن است سایت شما یک سایت استاتیک یا ثابت باشد یعنی قابلیت مدیریت و تغییرات را نداشته باشد که در این صورت این مرحله نادیده گرفته می شود.

 

5- راه اندازی سایت

پس از تبدیل و کدنویسی قالب برای سیستم مدیریت محتوای مد نظر نوبت به راه اندازی سایت بر روی هاستی که قبلا خریداری نموده بودیم می رسد حال باید سیستم مدیریت و قالب را بر روی هاست نصب کنیم.

 

6- تست و عیب یابی

پس از راه اندازی سایت حالا نوبت به عیب یابی سایت می رسد در این مرحله در صورتی که سایت از هر لحاظ مانند ایراد در ظاهر یا کدنویسی مشکلی داشته باشد، اصلاح و رفع خواهد شد.

 

7- مدیریت سایت

حالا سایت خود را مدیریت کنید، یعنی صفحه اصلی را ایجاد کنید، صفحه محصولات و خدمات را اضافه کنید، صفحه درباره ما و تماس با ما بسازید و باقی موارد.

 

انجام تمام این مراحل برای طراحی سایت چقدر طول می کشد؟

زمان مورد نیاز برای طراحی یک سایت با توجه به امکانات مورد و درخواست های مشتری متغیر است اما طراحی و راه اندازی یک وب سایت با قابلیت های استاندارد حدود یک هفته زمان نیاز دارد.

 

قیمت و هزینه طراحی سایت چقدر است؟

مانند سوال بالا پاسخ این سوال نیز بستگی به امکانات و درخواست های مشتری و البته زمان مورد برای طراحی میباشد، اما قیمت و هزینه برای طراحی یک وب سایت با امکانات استاندارد را میتوانید در صفحه سفارش سایت مشاهده کنید.

 

نگهداری و داشتن یک سایت سخت است؟

خیر، تنها کاری که شما باید انجام دهید پرداخت هزینه سالیانه هاست و دامین که فاکتور آن برای شما ایمیل میشود است.