مزایای یک فروشگاه آنلاین چیست و چگونه یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

مزایای یک فروشگاه آنلاین چیست و چگونه یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

مزایای یک فروشگاه آنلاین

در اینترنت تعداد بی شماری فروشگاه آنلاین مشغول به کار هستند و بنا بر نوع فعالیت خود درآمدهای متفاوتی دارند، حال در این مقاله به مزایا و چگونگی کار یک فروشگاه آنلاین اشاره خواهیم کرد.

 

همیشه در دسترس

یک فروشگاه آنلاین 24 ساعته در دسترس مشتری می باشد و مشتری حتی نیمه شب هم می تواند خرید کند یعنی از لحاظ زمان محدودیت ندارد و مانند یک مغازه و فروشگاه نیست که شما سر ساعت فروشگاه خود را تعطیل کنید.

 

هزینه بسیار پایین نسبت به درآمد

شما با داشتن یک فروشگاه آنلاین نیازی به اجاره مکان خاصی ندارید و می توانید مانند خیلی از فروشگاه های دیگر در منزل کار خود را شروع کنید و هیچگونه هزینه مانند اجاره و کرایه، هزینه آب و برق پرداخت نخواهید کرد و تنها هزینه شما ابتدا هزینه طراحی فروشگاه و سپس هزینه هاست و دامین سالیانه شما می باشد.

 

نیازی به کارگر و فروشنده ندارید

یک فروشگاه آنلاین کوچک اصولا نیازی به کارگران و فروشنگان متعدد ندارد و شما خودتان تمام امور از ثبت سفارش تا ارسال سفارش برای مشتری را انجام خواهید داد این مورد هم خود باعث کاهش هزینه شده و در نتیجه افزایش درآمد شما می شود.

 

محدودیت ندارید

تقریبا در یک فروشگاه آنلاین محدودیتی در فروش ندارید و همه چیز می توانید بفروشید حتما خودتان نمونه های زیادی را دیده اید که همه نوع محصولی را عرضه می کنند.

 

فروشگاه آنلاین چگونه کار می کند؟

فروشگاه های آنلاین اکثرا به صورت پستی مشغول به کار هستند به عنوان مثال شما یک محصول را سفارش می دهید و هزینه آن را آنلاین پرداخت میکنید، در سیستم مدیریت فروشگاه ثبت میشود، صاحب یا کارمند فروشگاه آنلاین سفارش شما را تهیه و بسته بندی میکند، سپس از طریقی که شما قبلا انتخاب کرده اید مانند پست سفارش را برای شما ارسال میکند و پس از مدتی توسط مامور پست در خانه یا محل کار تحویل می گیرید.

 

چگونه یک فروشگاه آنلاین داشته باشیم؟

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ساده، توسط خود شخص هم قابل انجام است کافیست هاست و دامین خریداری کنید سپس سیستمی مدیریتی مانند وردپرس را به همراه پلاگین فروشگاه ساز آن وو کامرز (WooCommerce)، نصب و تنظیم کنید و اگر آشنایی ندارید یا به یک فروشگاه حرفه ای تر نیاز دارید، کافیست طراحی را به یک طراح سایت بسپارید.

به همین سادگی می توانید کسب در آمد خود را از اینترنت آغاز کنید.