معرفی و دانلود کد ادیتور ++NotePad برای طراحان سایت

معرفی و دانلود کد ادیتور ++NotePad برای طراحان سایت

NotePad++ برای کدنویسی

نرم افزارهایی زیادی برای کدنویسی وجود دارند مثل Sublime Text یا Dreamweaver و یا Brackets و غیره که برخی رایگان و اپن سورس، و برخی هم پولی و غیر رایگان هستند.

یک کد ادیتور خوب باید ویژگی هایی مانند Syntax Highlighter، Auto Complete یا تکمیل کننده کد، ظاهر ساده و متمرکز، قابلیت های پیشرفته کار با متن و غیره را نیز داشته باشد.

++NotePad (نوت پد پلاس پلاس) یک ویرایشگر متن رایگان و اپن سورس برای ویندوز است که علاوه بر ظاهر ساده، پیشرفته نیز میباشد؛ به معنی که از زبان هایی مانند HTML, CSS, JavaScript, PHP و غیره به خوبی پشتیبانی میکند، به عنوان مثال برای PHP قابلیت Auto Complete این برنامه با تایپ ابتدای نام هر فانکشن به صورت خودکار گزینه هایی را به شما ارائه میدهد و حتی Argument های مورد نیاز فانکشن را نیز نمایش میدهد و البته برای HTML و CSS نیز همینطور است، و این قابلیت برای طراحان وب سایت بسیار کلیدی و کاربردی میباشد.

از قابلیت های کاربردی این برنامه میتوان به Document Map (سایدباری که در تصویر بالا میبینید) برای بالا و پایین کردن کد، امکان جستجو در فایلها، امکان ویرایش و شخصی سازی اکثر بخش های برنامه اشاره داشت.

نکته بعد سرعت عملکرد این برنامه بوده و در وب سایت رسمی نرم افزار این نکته ذکر شده است که ++NotePad بسیار سریع است؛ کافیست مقایسه ساده ای داشته باشید.

بر روی ++NotePad میتوانید پلاگین هایی مانند Emmet را نیز نصب کنید، Emmet قابلیت کدنویسی بسیار سریع تر را به ++NotePad میافزاید، مثل تصویر پایین (منبع عکس: CSS-Tricks).

پیشنهاد میشود فونت این برنامه را از Style Configurator بر روی Consolas با سایز 11 قرار دهید.

 

برای دانلود ++NotePad اینجا کلیک کنید.

برای دانلود پلاگین Emmet اینجا کلیک کنید.