چرا و چگونه یک سایت شخصی داشته باشیم؟

چرا و چگونه یک سایت شخصی داشته باشیم؟

ممکن است این سوال مطرح شود که چرا باید ما یک سایت شخصی داشته باشیم و پول بابت طراحی سایت بدهیم؟ خوب یک وبلاگ داخل یک سرویس وبلاگ رایگان می سازیم؛ در این مقاله خواهید دید وبلاگ رایگان چقدر با وب سایت تفاوت دارد، این سوال هم ممکن است مطرح شود که خرج و هزینه سایت بالا است به این سوالات هم پاسخ داده خواهد شد توجه کنید در این مقاله وبلاگ های رایگان را مورد بحث قرار خواهیم داد نه وبلاگ های شخصی.

البته قبل از شروع مطالعه این مطلب توجه داشته باشید که مخاطب این مقاله افرادی میباشند که قصد فعالیت حرفه ای در اینترنت را دارند، برای این افراد سرویس وبلاگ رایگان به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود.

 

۱- امکانات بی محدودیت

شما در یک وبلاگ رایگان امکانات بسیار محدودی دارید و فقط به اندازه نشر یک مطلب و غیره امکان دارید در حالی در سایت اینطور نیست شما هر امکانی را که نیاز داشته باشید می توانید به راحتی به سایت خود اضافه کنید، می توانید کاربران سایت خود را مدیریت کنید، یک فروشگاه آنلاین حرفه ای راه اندازی کنید و خلاصه هر آنچه که فکرش کنید می توان روی یک سایت پیاده کرد پس خود را محدود نکنید.

 

۲- اعتبار و اعتماد

در صورتی که شما بخواهید محصولی را به فروش برسانید یا کسب در آمد داشته باشید مطمئن باشید به نتیجه نمی رسید زیرا هیچ کس به یک وبلاگ اعتماد کافی ندارد چون بازدید کننده فکر می کند شما در کار خود جدی نیستید و افکار دیگری که به ذهن بازدید می آید و او را منصرف می کند.

 

۳- افزایش بازدید و فروش

شما اگر بخواهید یک محصول از اینترنت خریداری کنید یا حتی دنبال یک مطلب یا خبر بگردید ابتدا در موتور های جستجو مثل گوگل جستجو خود را انجام می دهید در لیست جستجو به چند سایت و چند وبلاگ بر میخورید روی کدام کلیک می کنید؟ در ۹۰ درصد مواقع روی سایت کلیک می کنید زیرا فکر می کنید مطمئن تر و قابل اطمینان تر است.

 

۴- هزینه مناسب

برخی ممکن است فکر کنند که داشتن یک سایت خیلی مشکل است و نیاز به هزینه های بسیار بالا دارد اما دیگر این طور نیست شما به راحتی پس از طراحی سایت، خود فقط با هزینه سالیانه هاست و دامنه می توانید یک سایت داشته باشید با تمام امکانات مورد نیاز.

 

۵- محدودیت های وبلاگ چیست؟

اگر می پرسید محدودیت های وبلاگ چیست این بند را بخوانید.
وبلاگ شما رسمی نیست.
سرویس دهنده هر زمان و هر کجای وبلاگ شما که بخواهد تبلیغ می کند.
امنیت بسیار پایین است در صورت هک شدن تقریبا کاری از دستتان بر نمی آید.
کندی و سرعت کم به دلیل حجم ترافیک بالای سرویس دهنده.
نداشتن فضا برای آپلود همیشگی فایل ها و تصاویر.
سرویس دهنده هر زمان که بخواهد می تواند به هر دلیلی وبلاگ شما را حذف یا مسدود کنید.
و…