چگونه سایتمان را به گوگل اضافه کنیم؟

چگونه سایتمان را به گوگل اضافه کنیم؟

افزودن آدرس وب سایت به گوگل

بر فرض مثال طراحی سایت شما و راه اندازی آن به پایان رسیده است، حالا قالب وب سایت شما آماده است، صفحات مختلف وب سایت را، مانند صفحه اصلی، محصولات، درباره ما و غیره را نیز افزوده و تکمیل کرده اید. حالا وب سایت شما تقریبا کامل است. چرا تقریبا؟ به این خاطر که وب سایت شما هنوز به لیست گوگل اضافه نشده است، یعنی وب سایت شما از گوگل بازدید کننده ای نخواهد داشت.

 

چرا ثبت و اضافه کردن سایت به گوگل مهم است؟

به این دلیل که اکثر افرادی که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل وارد وب سایت شما میشوند و گوگل به این دلیل نسبت به دیگر موتورهای جستجو در الویت است زیرا که 80 درصد جستجوها از طریق این جستجوگر صورت میگیرد.

 

چگونه آدرس خود را در گوگل ثبت و اضافه کنیم؟

اضافه کردن وب سایت به گوگل کار پیچیده ای نیست، کافیست یک اکانت جی میل داشته باشید یا اگر ندارید در آدرس GMail.com یکی بسازید و بعد از طریق مراجعه به آدرس زیر مراحل را ادامه دهید.

google.com/addurl

بعد از باز کردن آدرس بالا، باید با اکانت جی میل خود وارد شوید، سپس صفحه ای مانند تصویر بالا مشاهده خواهید کرد که باید آدرس وب سایت خود را در فیلد URL تایپ کنید و بعد هم تیک گزینه I’m not a robot را بزنید و در انتها روی دکمه Submit Request کلیک کنید.

بعد از انجام موارد بالا به شما پیامی مبنی بر دریافت درخواست شما برای ایندکس کردن و بررسی وب سایت شما نمایش داده خواهد شد.

 

چه قدر زمان برای فهرست شدن در گوگل نیاز هست؟

فهرست شدن آنی یا در عرض یک ساعت نیست، اما حدود 48 ساعت تا یک هفته.

 

از کجا بدانیم آدرس سایت یا وبلاگمان فهرست شده است؟

این عبارت را در گوگل جستجو کنید: site:example.com و به جای example.com آدرس خود را قرار دهید، اگر صفحه اصلی وب سایت شما در لیست جستجو موجود بود یعنی وب سایت شما ایندکس (فهرست) شده است.