چگونه مطالب و پست های خود را بهینه سازی کنیم؟

چگونه مطالب و پست های خود را بهینه سازی کنیم؟

چگونه مطالب و پست های خود را بهینه کنیم؟

در این مقاله با چگونگی نوشتن یک مطلب بهینه شده برای موتور های جستجو به صورت کلی و ساده آشنا می شوید، هرچه مطالب شما برای موتور های جستجوگر بهینه تر باشد، در نتایج جستجو به رتبه بهتری دست خواهید یافت و ترافیک و بازدید بیشتری روانه سایتتان خواهد شد.

 

عنوان پست مرتبط و بهینه

عنوان مطالب یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد برای عنوان مطالب خود از کلمات کلیدی آن پست استفاده کنید و این نکته را به خاطر داشته باشید هرگز از عنوان های تکراری استفاده نکنید همچنین عنوان مطالب شما نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی.

 

متن پست به همراه کلمات کلیدی

در متن پست خود به صورت هدفمند از کلمات کلیدی استفاده کنید و کلمات کلیدی خود را به صورت غیر عادی در متن تکرار نکنید این نکته هم قابل توجه است، که پست های شما باید مختصر باشد یعنی هم مفهوم را به بازدید کننده القا کند و هم کوتاه باشد و نه اینکه به عمد مطالب، بی دلیل و بی مورد طولانی شود.

 

قرار دادن لینک و ایجاد ارتباط در مطلب

حتما در مطالب خود به دیگر بخش های سایتتان لینک بدهید، برای مثال داشتن قسمت مطالب مرتبط میتواند نمونه خوبی برای انجام این کار باشد، با انجام این کار هم بازدید کننده را تشویق به خواندن و استفاده از دیگر بخش های سایتتان میکنید و هم به موتور های جستجوگر برای ایندکس بهتر مطالب کمک خواهید کرد؛ ساختار سایت شما باید به گونه ای باشد که هم برای دسترسی موتور های جستجو بهینه باشد و هم برای بازدید کنندگان و کاربران سایت.

 

تصاویر بهینه شده

اگر در مطالب خود از تصاویر استفاده می کنید حتما قبل از آپلود آن حجم آن را با مثلا نرم افزار فتوشاپ یا وب سایت CompressPNG.com برای فرمت PNG و وب سایت CompressJPG.Com برای فرمت JPG کاهش دهید برای این کار در فتوشاپ گزینه Save for Web موجود میباشد. پس از درج تصویر در متن حتما برای تصویر یک توضیح قرار دهید.

 

سرعت بارگذاری سایت

این مورد شاید به نظر بی ربط به موضوع این مطلب باشد اما شما هر قدر هم که موارد بالا را رعایت کرده باشید و پست ها و مطالب کاملا بهینه تهیه کرده باشید زمانی که سایت شما کند و دیر بارگذاری شود بازدید کننده سایت شما را ترک کرده و شما یک بازدید کننده و شاید یک مشتری را از دست خوهید داد، در رابطه با راه کار ها و روش های افزایش سرعت لود و بارگذاری سایت یک مطلب در کاسپریا منتشر کرده ایم که میتوانید مطالعه کنید.

برای مطالعه نحوه افزایش سرعت بارگذاری و لودینگ سایت اینجا کلیک کنید