چگونه و با چه کسی تبادل لینک کنیم؟

چگونه و با چه کسی تبادل لینک کنیم؟

چگونه و با چه کسی تبادل لینک کنیم؟

به دلیل بروزرسانی الگوریتم گوگل، از این پس تبادل لینک روش مناسبی برای دریافت بک لینک نمی باشد.

احتمالا می دانید که تبادل لینک یکی از مهترین کارهاییست که برای افزایش بازدید و رتبه در جستجوگر ها باید انجام داد حال می خواهیم در مورد تبادل لینک توضیح دهیم که با چه کسانی تبادل لینک کنیم و چگونه.

 

کیفیت و رتبه سایت مورد نظر

اولین و مهم ترین مورد کیفیت سایت و وبلاگی است که می خواهید با آن تبادل لینک کنید، هر چه سایت مورد نظر رتبه و محبوبیت بیشتری در جستجو گر ها داشته باشد تبادل لینک با آن سایت ارزشمند تر و فوق العاده نتیجه بخش تر است این یعنی زمانی شما با یک سایت محبوب تبادل لینک کنید جستجوگر متوجه وجود لینک شما در تمام صفحات آن سایت شده در نتیجه برای سایت شما هم ارزش بیشتری قائل خواهد شد.

 

هم موضوع بودن با شما

اگر با سایت هایی تبادل لینک کنید که مطالبشان با شما هم موضوع باشد بسیار بهتر از تبادل لینک با یک سایت نامرتبط است به عنوان مثال اگر مطالب سایت شما در رابطه با طراحی سایت می باشد بهتر است با یک سایت هم موضوع یا مرتبط تبادل لینک کنید که تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 

نام لینک شما

وقتی به سایتی درخواست تبادل لینک می دهید از شما می پرسند با چه نامی لینکتان کنیم؟ این موضوع بسیار مهم بوده حتما از کلمات کلیدی سایت خود استفاده کنید مثلا اگر سایتی در زمینه دانلود دارید از کلماتی مانند دانلود رایگان یا دانلود نرم افزار و یا غیره استفاده کنید ضمنا از سایت مورد نظر درخواست کنید برای لینک شما توضیحات هم در نظر بگیرد که باید در زمینه فعالیت سایت شما انتخاب شود.

 

با چه کسانی تبادل لینک نکنیم

گفته شد تبادل لینک برای افزایش رتبه سایت بسیار مفید است اما گاهی وقت ها می تواند مضر هم باشد چرا؟ اگر شما با سایتی که توسط جستجوگر مثلا گوگل تحریم و اسپم شناخته شده تبادل لینک کنید سایت شما هم کاهش رتبه خواهد داشت، اصولا سایت های متقلب و تبلیغاتی مورد تحریم گوگل قرار می گیرند پس با اینگونه سایت ها تبادل لینک نکنید.

 

چگونه درخواست تبادل لینک کنیم

خیلی ساده است وارد سایت مورد نظر شوید از طریق بخش نظرات یا تماس درخواست خود را مطرح کنید در صورت موافقت مدیر سایت شما را با نام و توضیحاتی که گفتید لینک خواهد کرد البته سایت های معروف و با پیج رنک بالا به درخواست های تبادل لینک از هر سایتی پاسخ نمی دهند و فقط با وب سایت های پیج رنک بالا و تقریبا هم موضوع تبادل لینک میکنند.