چگونه یک سایت رایگان با وردپرس بسازیم؟

چگونه یک سایت رایگان با وردپرس بسازیم؟

وردپرس یک سیستم مدیریت وب سایت ساده و انعطاف پذیر برای طراحی سایت و راه اندازی آن می باشد. طراحان وب سایت، وردپرس را برای طراحی سایت های محتوا محور مانند وب سایت های شخصی، شرکتی، خبری و غیره بکار میگیرند اما وردپرس فقط برای طراحان نیست بلکه همه افراد می توانند با ثبت دامین (Domain)، یعنی آدرس وب سایت، و سپس خرید هاست (Host)، یعنی فضای مورد نیاز برای وب سایت، اقدام به راه اندازی وب سایت برای خود به صورت رایگان و بدون نیاز به طراح سایت نمایند. در این مطلب از کاسپریا، نحوه ساخت و راه اندازی یک وب سایت رایگان با وردپرس توضیح داده میشود.

 

طراحی راه اندازی وب سایت رایگان با وردپرس

برای ساخت و راه اندازی سایت با وردپرس ابتدا نیاز به ثبت آدرس وب سایت یا به عبارتی Domain، و خرید فضای هاست (Host) برای آپلود و نگهداری فایل های وب سایت می باشد. برای خرید هاست و دامین در مطالب قبلی وب سایت شرکت میهن وب هاست معرفی شد که برای تهیه هاست و دامین به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب توصیه می شود از این وب سایت استفاده کنید. بعد از خرید هاست باید هاست و دامین را با تنظیم DNS به یکدیگر متصل کنید. برای این کار کافیست آدرس DNS هایی را که در هنگام خرید هاست دریافت کرده اید داخل پنل مدیریت دامین تنظیم کنید، و البته چنانچه هر دو را همزمان از یک شرکت خریداری کنید معمولا به نیازی به تنظیم DNS نخواهد بود.

مرحله بعد دانلود و نصب سی ام اس وردپرس فارسی از آدرس fa.wordpress.org و آپلود و نصب آن بر روی هاست خریداری شده در کمتر از ده دقیقه می باشد. همچنین برای نصب وردپرس راهنماهای زیادی در اینترنتی وجود دارد اما با ارسال درخواست به پشتیبانی شرکت هاستینگ خود میتوانید درخواست نصب آخرین نسخه وردپرس را اغلب به صورت رایگان داشته باشید و یا میتونید از طریق قسمت تماس با ما کاسپریا درخواست نصب آخرین نسخه وردپرس را ارسال کنید تا به صورت رایگان برای شما نصب و راه اندازی شود.

بعد از نصب وردپرس، شما یک وب سایت ساده با تمام امکانات مورد نیاز مانند ورود به پنل مدیریت، ساخت صفحه، ارسال پست، نصب تم و پلاگین را خواهید داشت. در این مرحله میتوانید با توجه به موضوع وب سایت خود اقدام به نصب قالب یا تم برای وب سایت خود نمایید به عنوان مثال چنانچه موضوع وب سایت مربوط به شرکت باشد باید از قالب و ظاهری مناسب برای وب سایت های شرکتی استفاده شود که میتوانید از قالب های رایگان مختلف برای این کار استفاده کنید.

 

جمع بندی

برای راه اندازی سایت نیاز به خرید و هزینه برای هاست و دامین میباشد هر چند که هاست رایگان نیز موجود میباشد اما منظور از ساخت و راه اندازی سایت رایگان با وردپرس نداشتن هزینه طراح و طراحی سایت بود. و در انتها توجه شود که این کار دقیقا “طراحی سایت” نیست بلکه “راه اندازی سایت” با وردپرس می باشد. منظور از طراحی سایت، طراحی و راه اندازی یک وب سایت با وردپرس همراه با یک تم و ظاهر کاملا اختصاصی برای وب سایت است که با صرف هزینه ای قابل انجام خواهد بود.