کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

فشرده سازی تصاویر

فشرده سازی سازی تصاویر وب سایت از این جهت مهم میباشد که اول سرعت لود شدن و بارگذاری وب سایت برای بازدیدکننده مهم میباشد و اگر وب سایت شما کمی کندتر از حد معمول لود و بارگذاری شود احتمالا درصد قابل توجهی از بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد؛ و دوم اینکه سرعت لود و بارگذاری سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل نیز یکی از فاکتورهای مهم برای رتبه دهی به وب سایت شما میباشد یعنی موتور جستجوی گوگل سرعت بارگذاری سایت شما را اندازه گیری و جزو 200 تست و فاکتور خود برای رتبه دهی به یک وب سایت قرار میدهد.

و واضح است که تصاویر یکی از حجیم ترین بخش های یک وب سایت میباشد که با کاهش حجم آن ها، افزایش قابل توجهی در سرعت لود و بارگذاری وب سایت صورت خواهد گرفت.

یکی از عواملی که مانع از فشرده سازی تصاویر میشود کاهش کیفیت تصاویر میباشد؛ در این مطلب وب سایتی معرفی خواهد شد که امکان فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت را فراهم میکند.

 

فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت

دو وب سایت CompressJPG.Com و CompressPNG.Com به ترتیب برای فشرده سازی عکس ها و تصاویر با فرمت JPG و PNG بدون افت کیفیت میباشد.؛ به این صورت که با آپلود یک یا چند عکس در وب سایت مورد نظر، تصاویر به صورت خودکار پردازش و درصد حجم کاهش یافته نمایش داده میشود و در صورت تمایل میتوانید تصاویر فشرده شده را دانلود کنید. میزان کاهش حجم و فشرده سازی با توجه به تصاویر متغیر است ولی به صورت کلی برای هر تصویر چیزی حدود 40 الی 50 درصد کاهش حجم بدون کاهش کیفیت در پی خواهد بود.

البته برای فرمت PDF نیر وب سایت ShrinkPDF.Com موجود میباشد و برای وردپرس نیز پلاگین WP Smush.It نیز برای فشرده سازی خودکار تصاویر آپلود شده در وردپرس قبلا معرفی شده است.