یافتن و جایگزین کردن عبارات در وردپرس

یافتن و جایگزین کردن عبارات در وردپرس

یافتن و جایگزین کردن عبارت در وردپرس

زمانی که تعداد زیادی پست و صفحه در وب سایت داشته باشید و به عنوان مثال در اکثر این صفحات نام یا لینک صفحه ای نوشته شده باشد، اگر به هر دلیلی نیاز باشد که این نام ها و کلمات در کل صفحات تغییر کند و بروزرسانی شود باید تک تک پست ها و صفحات ویرایش و مجددا بروزرسانی شود. یا به عنوان مثال بعدی اگر نام یا آدرس وب سایت خود را تغییر داده باشید باید نام و لینک وب سایت در مطالب گذشته بروزرسانی شود و اگر صدها یا هزاران صفحه در وب سایت موجود باشد بروزرسانی تک تک صفحات بسیار زمان بر و سخت خواهد بود.

اگر طراحی سایت شما بر مبنای وردپرس میباشد برای یافتن و جایگزین کردن هر عبارت یا جمله ای در وردپرس از پلاگین Better Search Replace استفاده کنید؛ به این صورت که بعد از نصب و فعال سازی پلاگین، در صفحه مربوطه در فیلد Search for عبارتی را که مایل به یافتن هستید تایپ کنید و بعد در فیلد Replace for عبارتی که مایل به قرار دادن و جایگزین کردن به جای عبارت قبلی هستید را تایپ کنید سپس Table و جدول مورد نظر در دیتابیس وردپرس را انخاب نمایید؛ اگر تمایل به یافتن و جایگزین کردن کلمه و عبارتی در پست ها و صفحات وردپرس دارید جدول wp_posts را باید انتخاب کرد. پس از اطمینان از همه موارد روی دکمه Run Search/Replace کلیک کنید و صبر کنید تا عملیات یافتن و جایگزین کردن به اتمام برسد و نتیجه به شما نمایش داده شود.

توجه شود که تا زمانی که تیک گزینه Run as dry run را بر ندارید هیچ تغییری در دیتابیس ایجاد نخواهد شد و این پلاگین عمل نخواهد کرد.

قبل از انجام هر تغییر، از دیتابیس سایت خود از طریق قسمت Backup در سی پنل یا Export در phpMyAdmin بکاپ و نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت آسیب دیدن دیتابیس امکان بازگرداندن اطلاعات وجود داشته باشد.

دریافت پلاگین Better Search Replace