با این نکات سایت خود را بهینه سازی کنید

با این نکات سایت خود را بهینه سازی کنید

در این مقاله شما با 10 نکته جهت بهینه سازی سایت خود آشنا می شوید ممکن است این نکات ساده به نظر بیایند اما ثاثیر آن ها بسیار بسیار قابل توجه است.

 

1- عنوان اصلی و مطالب را درست انتخاب کنید

عنوان اصلی سایت ما باید کوتاه و در عین کوتاه بودن مفهوم و موضوع سایت شما را به بازدید کننده برساند در انتخاب عنوان برای سایت و وبلاگ خود از کلمات کلیدی خود استفاده کنید و از نوشتن عنوان های اضافی مانند خوش آمدید و غیره خودداری کنید چون عنوان سایت شما علاوه بر اینکه برای موتور های جستجوگر بسیار مهم می باشد اولین موردی هم هست که بازدید کننده به آن توجه می کند.

 

2- از کلمات کلمات کلیدی در متن استفاده کنید

همیشه در مطالبی که می نویسید کلمات کلیدی خود را نیز در آن بگنجانید این کلمات باید به طور عادی در مطالب نوشته شوند به طوری که معنی و مفهوم مطلب را ناقص و غیر عادی نکند هرگز در تکرار کلمات کلیدی زیاده روی نکنید زیرا موتورهای جستجوگر شما را به عنوان اسپمر یا مزاحم شناسایی می کنند و باعث کاهش رتبه شدید شما خواهد شد.

 

3- سرعت لود و بارگذاری سایت را افزایش دهید

هیچ کسی به سایتی پر از بنر های تبلیغاتی و عکس های حجیم علاقه ای ندارد شما شما در ثانیه برای لود شدن یک سایت صبر می کنید؟ به تازگی موتور های جستجو گر به سرعت بارگذاری سایت شما هم توجه می کنند و در رتبه بندی سایت تاثیر دارد.

 

4- ساختار قالب سایت را متناسب با موضوع انتخاب کنید

ساختار و نوع طراحی سایت و قالب شما هم باید برای جستجوگرها بهینه باشد به عنوان مثال استفاده از کدنویسی استاندارد کمک شایانی به این موضوع می کند و از طرفی ظاهر سایت شما باید برای بازدید کنندگان زیبا و جذاب باشد و قالبی که از آن استفاده می کنید باید کاملا با موضوع سایت شما مرتبط باشد.

 

5- مطالب و محتوا خوب تهیه کنید

این نکته مهم ترین بخش این مقاله می باشد سایت شما هر قدر هم اصول سئو و بهینه سازی را رعایت کرده باشید بدون مطالب سایت شما خوب و مفید (کپی نباشد!) هیچ قایده ای ندارد پس مطالب مهم ترین قسمت مطالب خوب و مفید برای بازدید کننده می باشد.

 

6- حالا نیاز به بک لینک دارید

بک لینک به معنی لینک هایی است که دیگران در سایت و صفحات خود به وب سایت شما ایجاد میکنند؛ هر بک لینک به عنوان یک رای به سایت شما خواهد بود و برای موتورهای جستجو بسیار با اهمیت است، پس با استفاده از تکنیک های لینک بیلدینگ بک لینک های طبیعی ایجاد کنید و سایت خود را در صقحه اول نتایج گوگل ببینید ولی هرگز بک لینک نخرید.