در 30 دقیقه امنیت سایت خود را دو برابر کنید

در 30 دقیقه امنیت سایت خود را دو برابر کنید

8 نکته برای امنیت سایت و وبلاگ شما

یکی از مسائل مهمی که هر دارنده سایت و وبلاگی باید به آن اهمیت دهد امنیت سایت و جلوگیری از هک شدن میباشد، در این مقاله به مهم ترین نکات و راه کار های امنیتی که برای هر سایتی ضروری است می پردازیم، با به کارگیری این نکات ساده امنیت سایت خود را تا دو برابر افزایش خواهید داد.

 

1- رمز عبور قوی و پیچیده

اولین چیزی که هکر و شخص نفوذگر به آن توجه میکند حدس زدن رمز عبور شما میباشد، از رمز های عبور قوی و پیچیده استفاده کنید، به عنوان مثال از کاراکترهای @،? در رمزهای خود استفاده کنید، سعی کنید رمز های عبور شما بیش از هشت رقم باشد و از انتخاب رمز های عبور ساده مانند تاریخ تولد و غیره که قابل حدس زدن است به شدت پرهیز کنید.

 

2- استفاده از رمز های عبور متفاوت

از چند رمز عبور متفاوت برای اکانت های خود استفاده کنید به عنوان مثال رمز عبور ایمیل شما با رمز عبور وبلاگ شما حتما باید متفاوت باشد تا در صورت هک شدن یکی از آنها دیگری قابل دسترسی نباشد.

 

3- از کامپیوتر های عمومی استفاده نکنید

هرگز در کافی نت ها و مکان های عمومی وارد پنل سایت خود نشوید و از نام کاربری و رمز های عبور خود استفاده نکنید.

 

4- هر فایل و ایمیلی را باز نکنید

منظور از فایل اسکریپت و غیره است هرگز از اسکریپت و قالب های ناشناس استفاده نکنید چون با این گونه فایلها احتمال آلوده بودن فایل به ویروس و هک کردن یک سایت بسیار ساده و ممکن است؛ هرگز ایمیل های ناشناس را باز نکنید یا از فایل های ضمیمه آن ها استفاده نکنید.

 

5- استفاده از یک فایروال یا دیوار آتش

حتما یک آنتی ویروس و یک فایروال قدرتمند و بروز بر روی کامپیوتر خود نصب کنید با این کار کمک زیادی به امنیت کامپیوتر و وب سایت خود کرده اید.

 

6- از امن ترین ها استفاده کنید

در صورتی در حال طراحی و راه اندازی سایت خود میباشد از یک سیستم مدیریت محتوای امن استفاده کنید که در حال حاظر وردپرس مناسب ترین گزینه است.

 

7- گرفتن نسخه پشتیبان

این مورد ربطی به امنیت سایت ندارد اما اگر باز به هر دلیلی سایت شما هک شد و اطلاعات شما از بین رفت به راحتی میتوانید اطلاعات و محتوای سایت خود را بازیابی کنید.

 

8- بروزرسانی نرم افزار و اسکریپت ها

همیشه سعی کنید از آخرین نسخه نرم افزار و اسکریپت های نصب شده استفاده کنید بسیاری از مشکلات امنیتی نرم افزار ها و اسکریپت در نسخه های جدید بر طرف میشود، اگر از وردپرس استفاده میکنید از پنل مدیریت همیشه آن را به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کنید.

 

جمع بندی

استفاده از رمز عبور پیچیده، بروزرسانی نرم افزارهای قدیمی، آنتی ویروس بروز و رعایت همین موارد بسیار واضح و ساده امنیت سایت شما را به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد و البته همیشه نسخه پشتیبان از فایل های وب سایت و دیتابیس مطالب آن تهیه کنید و روی هارد کامپیوتر یا اکانت گوگل درایو یا دراپ باکس نگهداری کنید تا در صورت لزوم وب سایت خود را در عرض چند دقیقه و یا چند ساعت بازیابی کنید.