افزودن کلاس سی اس اس به ابزارک وردپرس

افزودن کلاس سی اس اس به ابزارک وردپرس

افزودن کلاس و آی دی سی اس اس به ابزارک در وردپرس

از مزیت های طراحی سایت با وردپرس انعطاف پذیری بالای وردپرس در طراحی سایت های محتوا محور مانند سایت های شخصی و شرکتی است. وردپرس به صورت پیش فرض و در صورت پشتیبانی قالب فعال سایت، قابلیتی به نام Widget که به فارسی ابزارک ترجمه شده است دارد که با استفاده از این قابلیت میتوان بخش ها و قابلیت های مختلف را در مکان های تعریف شده در قالب نمایش داد. به عنوان مثال ابزارکی برای نمایش پست های مختلف با تنظیمات پیشرفته قبلا در کاسپریا معرفی شد.

اما گاهی در هنگام طراحی سایت با وردپرس لازم است که استایل های سی اس اس خاصی به ابزارک ها اضافه شود، اما در وردپرس امکان افزودن کلاس و آی دی سی اس اس به هر ابزارک به صورت پیش فرض موجود نیست. برای افزودن قابلیت تعریف کلاس و آی دی سی اس اس برای هر ابزارک در وردپرس پلاگین های مختلفی وجود دارد ولی پلاگین Widget CSS Classes میتواند انتخاب خوبی برای این کار باشد.

 

پلاگین Widget CSS Classes برای افزودن کلاس و آی دی سی اس اس به ابزارک ها در وردپرس

برای افزودن Class و ID سی اس اس به ابزارک های وردپرس با پلاگین Widget CSS Classes کافیست این پلاگین را نصب و فعال کرد و سپس در انتهای تنظیمات هر ابزارک یک فیلد جدید با عنوان CSS Classes افزوده خواهد شد که کلاس های CSS را میتوان در آن فیلد تایپ کرد و اگر نیاز به تعریف چندین کلاس سی اس اس باشد میتوان هر یک را با دکمه Space از یکدیگر جدا نمود.

همچنین این پلاگین به صورت پیش فرض چندین کلاس سی اس اس به هر ابزارک برای انعطاف پذیری بیشتر در استایل دهی اضافه خواهد نمود؛ به عنوان مثال برای هر ابزارک یک کلاس منحصر به فرد تعریف خواهد کرد که در استایل دهی یک ابزارک خاص (و نه همه ابزارک ها) کاربردی است و یا برای اولین و آخرین ابزارک یک کلاس سی اس اس تعریف خواهد نمود که در استایل دهی آن ها مؤثر خواهد بود.

دریافت پلاگین Widget CSS Classes