قرار دادن و پخش ویدئو در وردپرس

قرار دادن و پخش ویدئو در وردپرس

 

افزودن و پخش ویدئو در وردپرس

توجه بفرمایید که:

در ورژن جدید وردپرس نیازی به نصب هیچ پلاگین اضافی ندارید، برای درج ویدئو یا فایل صوتی در وردپرس کافیست لینک فایل ویدئو یا صدای مورد نظر خود را به صورت متن معمولی و نه لینک شده در ویرایشگر متن وردپرس کپی کنید تا وردپرس به صورت خودکار پس از چند ثانیه لینک مورد نظر شما را به پلیر تبدیل کند. فرمت فایل ویدئو ترجیحا باید MP4 یا FLV باشد و برای فایل صوتی هم MP3 توصیه می شود.

استفاده از ویدئو در وب سایت های اینترنتی در حال گسترش است، گاهی با ویدئو بسیار بهتر و سریع تر از متن و عکس می توان منظور و مفهوم را به بازدیدکننده و کاربران سایت منتقل کرد، فایل های ویدئویی محبوبیت بیشتری هم نسبت به متن و تصاویر عادی دارند به عنوان مثال می توان به سایت یوتیوب اشاره کرد که یک وب سایت اشتراک گذاری ویدئو است و محبوبیت و آمار بازدید بسیار بالایی بین کاربران دارد.

برای درج و پخش ویدئو در وردپرس می توانید از پلاگین Stream Video Player استفاده کنید و در پست ها و صفحات سایت خود از ویدئو استفاده کنید، طراحی این پلیر به صورت ریسپانسیو می باشد یعنی با توجه به سایز صفحه نمایش کاربر تغییر اندازه می دهد.

نحوه درج و پخش ویدئو در ودپرس

 بعد از نصب و فعال سازی پلاگین برای افزودن و پخش ویدئو در وردپرس یک دکمه و گزینه جدید به ویرایشگر متن وردپرس اضافه می کند که از طریق آن می توانید ویدئو های مورد نیاز را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید.

دریافت پلاگین Stream Video Player مشاهده نمونه ویدئو درج شده در سایت طراح