ویژگی های طراحی سایت بد

ویژگی های طراحی سایت بد

طراحی سایت با وردپرس

در مطالب قبلی کاسپریا در مورد مزیت های داشتن سایت و در مطلبی دیگر پنج دلیل برای داشتن یک سایت توضیح داده شد، همچنین توضیحاتی در مورد اینکه هزینه و تعرفه طراحی سایت چقدر است مطلبی ارائه شد؛ در این مطلب ویژگی های یک طراحی سایت بد و ضعیف توضیح داده خواهد شد. یک طراحی سایت بد و ضعیف ویژگی هایی مانند طراحی قالب ظاهری بد، کدنویسی غیر اصولی و غلط، سئو و بهینه نبودن برای جستجوگرها را داراست که داشتن چنین سایتی فقط اطلاف وقت و هزینه خواهد بود.

 

طراحی ظاهری ضعیف

اولین ویژگی طراحی سایت بد، طراحی ظاهری قالب سایت به صورت ضعیف است؛ از ویژگی های طراحی سایت خوب، طراحی قالب زیبا است، چراکه قالب سایت اولین چیزی است که کاربر با آن مواجه است و ظاهر و طراحی آن باید احساس خوبی را به کاربر منتقل کند. حتی اگر سایت محتوای خوب داشته باشد اما در قالب و ظاهر صحیح ارائه نشود، بازدهی نخواهد داشت.

 

استفاده از قالب آماده و ترجمه شده

قالب های ترجمه شده به در ایران به معنی معمولا قالب های وردپرس که به صورت غیرقانونی از سایت های خارجی دریافت شده اند است که قالب های خارجی ترجمه شده وردپرس معمولا کیفیت پایین از نظر ترجمه و فارسی سازی را دارا هستند، همچنین 99 درصد آن ها غیرقانونی از سایت های خارجی دانلود شده و در ایران با هزینه ای به فروش میرسند. طراحی سایت با قالب های ترجمه شده اکثر مواقع نتیجه بخش نخواهد بود. همچنین افرادی شیاد و سودجو قالب های وردپرس را به صورت رایگان از سایت های خارجی دانلود و با فارسی سازی سطحی، به جای قالب اختصاصی از یک تا چند میلیون تومان به مشتریان به فروش میرسانند. از ویژگی های طراحی سایت خوب، طراحی سایت با قالب اختصاصی و مناسب موضوع سایت است.

 

سئو و بهینه نبودن سایت برای گوگل

هشتاد درصد بازدیدکننده سایت ها معمولا از طریق گوگل وارد سایت خواهند شد، پس سئو و بهینه سازی سایت برای دریافت بازدیدکنندگان بیشتر بسیار اهمیت دارد. سئو و بهینه سازی سایت به معنی رعایت اصولی برای دریافت رتبه بهتر در عبارت های مورد جستجوی کاربران است، مانند انتخاب عنوان دقیق و واضح برای صفحات، توضیحات متای دقیق و کامل، به کار بردن عبارات مورد جستجوی کاربران در متن به صورت طبیعی و بسیاری موارد دیگر. سئو و بهینه سازی سایت تاحدودی هم مربوط به طراحی سایت و نحوه کدنویسی آن را شامل میشود. از ویژگی های طراحی سایت خوب، رعایت اصول سئو در طراحی و کدنویسی قالب آن است. چنانچه طراحی سایت زیبا باشد ولی بازدیدکننده ای نداشته باشد، بازدهی نیز نخواهد داشت.

 

طراحی حجیم و کند

از ویژگی های طراحی سایت بد، طراحی حجیم و کند است که نتیجه آن دیر لود و بارگذاری شدن سایت و سپس بستن سایت توسط کاربر را در پی خواهد داشت. طراحی سایت باید سریع باشد و برای طراحی سایت سریع، تصاویر سایت که حجیم ترین بخش هر سایت هستند باید فشرده و بهینه سازی شوند و از یک سرور و سرویس هاستینگ سریع برای میزبانی سایت استفاده شود.

 

نداشتن محتوای مفید برای کاربر

تنها دلیلی که کاربران به سایت ها مراجعه میکنند دریافت اطلاعات است و در مراحل بعدی خرید کردن؛ سایتی که محتوای مناسب با توجه به موضوع آن نداشته باشد بازدیدکننده ای هم نخواهد داشت. این مورد مستقیما مربوط به طراحی سایت نیست ولی از ویژگی های یک سایت خوب داشتن مطالب بسیار باکیفیت برای کاربران است. همچنین در بالا در مورد سئو و بهینه سازی سایت برای دریافت بازدیدکننده از موتورهای جستجو توضیح داده شد که توجه به این نکته لازم است که اصول سئو و بهینه سازی صفحات، حول محور محتوا و متن سایت است که بدون داشتن محتوای مفید سئو و بهینه سازی نیز عملی نخواهد شد.