بهترین پلاگین سئو برای وردپرس

بهترین پلاگین سئو برای وردپرس

پلاگین سئو برای وردپرس

طراحی سایت در کاسپریا برای مبنای وردپرس است چراکه وردپرس از نظر طراحی و ساختار برای موتورهای جستجو سئو و بهینه است و مرحله پس از طراحی سایت و راه اندازی آن، سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو است، و چنانچه مبنای طراحی سایت وردپرس باشد، وردپرس به خودی خود یک سی ام اس بهینه برای موتورهای جستجو مانند گوگل است؛ به عنوان مثال قابلیت پیوند یکتا در وردپرس میتواند آدرس صفحات سایت را به آدرس های واضح تر و گویاتر تبدیل کند. سئو و بهینه سازی سایت نیازمند تهیه محتوای خوب با توجه به موضوع وب سایت و البته فرایندی زمانبر است، و حداقل زمان مورد برای سئو و بهینه سازی یک وب سایت و شروع مشاهده نتایج آن، سه الی چهار ماه میباشد. و باید به این نکته هم توجه داشت که سئو و بهینه سازی سایت تاحدودی هم وابسته به طراحی سایت و نحوه کدنویسی آن است؛ به عنوان مثال کدنویسی اصولی، استفاده از تگ های Heading مانند H1 و H2 صحیح و سرعت لود و بارگذاری سایت.

برای سئو و بهینه سازی وردپرس تعدادی پلاگین خوب وجود دارد و در این مطلب از کاسپریا، یکی از مناسب ترین پلاگین های سئو و بهینه سازی وردپرس به نام Yoast SEO معرفی خواهد شد.

 

معرفی پلاگین سئو وردپرس با نام Yoast SEO

اولین قابلیتی که پلاگین Yoast SEO برای سئو و بهینه سازی صفحات به وردپرس اضافه میکند یک متاباکس جدید در صفحه افزودن نوشته وردپرس میباشد که شامل چند فیلد برای توضیحات متا و کلمات کلیدی میباشد؛ در این متاباکس پیش نمایش عنوان صفحه و آدرس آن به همراه توضیحات متا نمایش داده میشود. پلاگین سئو Yoast SEO امکان ایجاد سایت مپ با فرمت XML را نیز دارا میباشد که از طریق صفحه تنظیمات پلاگین قابل فعال سازی میباشد.

در تنظیمات پلاگین Yoast SEO امکان تنظیم نحوه نمایش عنوان سایت در مرورگر، ارائه توضیحات تکمیلی برای معرفی سایت و فعال سازی نقشه سایت با فرمت XML اشاره داشت.

کاربردی ترین قابلیت هایی که پلاگین سئو Yoast SEO به وردپرس اضافه خواهد کرد ایجاد نقشه سایت XML، قابلیت وارد کردن توضیحات متا، پیش نمایش در موتورهای جستجو و بازنویسی عنوان ها است.

البته باید توجه داشت که این پلاگین سئو فقط قابلیت های بالا را به وردپرس اضافه نخواهد کرد، بلکه تعدادی متاتگ مانند Canonical برای جلوگیری از انتشار مطالب با آدرس های چندگانه و غیره را نیز به صورت غیر مستقیم به سایت اضافه خواهد نمود.

 

نکته مهم در مورد سئو و بهینه سازی سایت

نکته قابل توجه در مورد سئو و بهینه سازی سایت این میباشد که درصد قابل توجه اصول آن حول محور متن و محتوای وب سایت است و باقی مانده دیگر مربوط به طراحی سایت، یا به عبارتی دیگر، نصب پلاگین سئو بدون داشتن محتوای مناسب نتیجه ای نخواهد داشت. تمام پلاگین های سئو برای وردپرس امکاناتی مشابه یکدیگر دارند ولی پلاگین معرفی شده انتخاب خوب و مناسب تری در میان دیگر پلاگین های سئو و بهینه سازی وردپرس است.

دریافت پلاگین سئو وردپرس با نام Yoast SEO