انتخاب یک طراح سایت خوب

انتخاب یک طراح سایت خوب

طراحی سایت کاسپریا

با توجه به گسترش استفاده از شبکه اینترنت، طراحی سایت برای شرکت ها و اشخاص اهمیت پیدا کرده است؛ و برای طراحی و راه اندازی سایت دو انتخاب موجود است؛ اول اینکه خود اشخاص اقدام به طراحی و راه اندازی سایت نمایند که نحوه ساخت سایت رایگان با وردپرس قبلا در سایت توضیح داده شد، و دوم اینکه طراحی سایت را به یک طراح سایت بسپارند، و چنانچه انتخاب دوم یعنی سپردن به طراح سایت مد نظر باشد، قبل از انتخاب طراح باید به نکاتی توجه داشت. در این مطلب از کاسپریا، ویژگی های یک طراح سایت خوب، به همراه راهنمای انتخاب طراح توضیح داده خواهد شد.

 

طراحی با کیفیت و اختصاصی

در فرایند طراحی سایت دو جنبه کدنویسی صحیح و اصولی به همراه ظاهر زیبا و مناسب برای سایت طراحی شده از اهمیت برخوردار است. یک طراح سایت خوب باید با کدنویسی صحیح و اصولی یک طراحی و ظاهر زیبا را با توجه به موضوع سایت مورد سفارش مشتری طراحی و کدنویسی نماید. در این بین افراد سودجو و شیاد با دانلود طرح های رایگان و خارجی و ترجمه آن ها به فارسی به صورت غیرقانونی، از مشتری برای یک کار دو الی سه روزه (که آن را تا چند هفته طول میدهند) هزینه های یک یا چند میلیون تومانی دریافت میکنند، این در حالی است که مشتری برای طراحی سایت اختصاصی هزینه پرداخت میکند و نه یک طرح بی کیفیت کپی و آماده. پس در هنگام انتخاب طراح سایت توجه به این نکته که طراحی سایت با کیفیت و از ابتدا و اختصاصی باشد بسیار مهم است.

 

قیمت و تعرفه مناسب

زمان مورد نیاز برای طراحی سایت با توجه به امکانات و قابلیت های مورد نیاز برای سایت متغیر خواهد بود، ولی به عنوان مثال برای طراحی سایت های شرکتی که فقط قصد معرفی خدمات و محصولات خود را دارند معمولا بیشتر از ده روز زمان مورد نیاز نخواهد بود. تعرفه طراحی سایت با توجه به میزان زمان مورد نیاز برای آن مشخص میگردد و طراح سایتی که انتخاب میشود باید برای ده روز کار یک تعرفه منطقی و منصفانه ارائه دهد. تعرفه بالاتر برای طراحی سایت به معنی کیفیت بالاتر نیست؛ پس قبل از انتخاب طراح سایت حتما وب سایت خود طراح را، به همراه نمونه کارهای قبلی از نظر کیفیت ظاهری با دیگر طراحان مقایسه نمایید.

 

پشتیبانی و پاسخگویی خوب

اتمام طراحی و کدنویسی سایت پایان کار نیست، بلکه، پس از طراحی سایت و راه اندازی آن، طراح سایت باید اقدام به پشتیبانی از مشتری در مواقع مورد نیاز مانند، ایراد در کدنویسی، غیرفعال و از دسترس خارج شدن سایت، نمایش داده نشدن صحیح در مرورگرهای مختلف و البته توسعه در آینده اقدام نماید. چنانچه طراح سایت از مشتری پشتیبانی به عمل نیاورد، یا پشتیبانی کوتاه مدت باشد، مشتری باید با هزینه اضافه شخص دیگری را برای رفع عیب بیابد که اکثر مواقع نیاز به هزینه های بسیار بالاتر از حد معمول را در پی خواهد داشت. پس در انتخاب طراح سایت پشتیبانی پس از تحویل را مدنظر قرار دهید.