انتخاب رنگ در طراحی سایت – مطلب دوم

انتخاب رنگ در طراحی سایت – مطلب دوم

انتخاب رنگ در طراحی سایت

برای طراحی یک وب سایت زیبا، طراح سایت اصول خاصی را بکار میبرد به عنوان مثال ایجاد ساختار ظاهری صحیح، رعایت فواصل باز بین عناصر مختلف، استفاده از فونت مناسب، رعایت فاصله بین متن برای خوانایی بیشتر، ایجاد سادگی با حذف عناصر زائد و کم کاربرد و البته انتخاب رنگ مناسب؛ رنگ صحیح در طراحی سایت، احساس صحیح را به کاربر القا می کند و البته انتخاب رنگ صحیح یکی از بخش های دشوار در روند طراحی وب سایت است. طراحی خوب یعنی ایجاد هارمونی بین عناصر و رنگ های مختلف.

در مطالب قبلی کاسپریا سایت Color.Adobe.com برای انتخاب رنگ در طراحی سایت معرفی شد و سایت دیگری به آدرس FlatUIColors.com برای انتخاب رنگ در طراحی سایت به سبک فلت معرفی شد و برای تکمیل این موضوع در این مطلب، سایت دیگری برای انتخاب رنگ صحیح در طراحی سایت معرفی می شود.

 

معرفی سایت FlatUIColorPicker.com برای انتخاب رنگ در طراحی سایت

وب سایت FlatUIColorPicker.com یک مجموعه از ترکیب رنگ های متفاوت با غلظت های مختلف است که در طراحی های مختلف می توان آنها را بکار گرفت. در صفحه اصلی این سایت تمام رنگ های موجود به همراه کد رنگ نمایش داده شده است که با استفاده از دسته بندی در منوی بالای سایت می توان رنگ ها را به دسته بندی خاصی محدود نمود به عنوان مثال برای مشاهده فقط رنگ های آبی می توان بر روی دسته بندی با نام Blue کلیک کرد.

انتخاب رنگ در طراحی وب سایت باید با توجه به موضوع و مخاطبین سایت انتخاب شود و انتخاب رنگ صحیح یکی از کلیدی ترین بخش های طراحی وب سایت بوده که البته فرایندی زمان بر است و نیاز به آزمایش تعداد زیادی ترکیب رنگ مختلف دارد تا در نهایت رنگ صحیح بکار گرفته شود. البته باید توجه داشت که رنگ در طراحی سایت همیشه توسط طراح سایت انتخاب نمی شود بلکه گاهی مشتری رنگ مورد نظر را انتخاب می کند و یا در تبدیل و کدنویسی پی اس دی به اچ تی ام ال و معمولاً وردپرس که طرح از پیش آماده و نهایی شده است و فقط نیاز به کدنویسی است؛ که البته در هر صورت وب سایت های معرفی شده می توانند مؤثر باشند.

 

برای ورود به سایت انتخاب رنگ در طراحی سایت به آدرس FlatUIColorPicker.com اینجا کلیک کنید.