ایجاد جدول در وردپرس

ایجاد جدول در وردپرس

ساخت جدول در وردپرس

از جدول برای نمایش اطلاعات مختلف در قالب و فرمتی مشخص استفاده میشود؛ به عنوان مثال نمایش لیست کاربران به همراه اطلاعات آنها مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل، آدرس و غیره، و یا نمایش اطلاعات محصولات مانند نام محصول، قیمت و توضیحات در قالب یک جدول. چنانچه طراحی سایت بر مبنای وردپرس یاشد، برای ساخت و ایجاد جدول در وردپرس دو روش وجود دارد؛ اولی برای ایجاد و ساخت جدول های ساده، و دومی برای جدول های پیشرفته با قابلیت هایی مانند صفحه بندی، جستجو و تغییر چینش.

 

روش اول ایجاد و ساخت جدول با پلاگین MCE Table Buttons

اولین روش برای ساخت جدول در وردپرس نصب پلاگین MCE Table Buttons میباشد که پس از نصب یک دکمه جدید به ویرایشگر متن وردپرس اضافه میکند و همانند تصویر از آن میتوان از آن برای ساخت جدول در پست ها و صفحات وردپرس استفاده نمود. چنانچه پس از نصب و فعال سازی پلاگین، دکمه را مانند تصویر بالا مشاهده نکردید، بر روی دکمه “تغییر نوار ابزار” در ویراشگر وردپرس کلیک کنید.

برای ورود به صفحه پلاگین MCE Table Buttons اینجا کلیک کنید.

 

 

ساخت جدول پیشرفته در وردپرس

روش دوم ایجاد و ساخت جدول، اما پیشرفته تر

پلاگین بالا برای ایجاد جدول های ساده و استاندارد در وردپرس میباشد و اما چنانچه به جدول های پیشرفته تر با قابلیت هایی مانند صفحه بندی جدول های طولانی، سرچ و جستجو در اطلاعات جدول، تغییر چینش جدول و یا تغییر تعداد ردیف های قابل نمایش باشد میتوان از پلاگین TablePress برای ایجاد و ساخت جدول در وردپرس استفاده نمود. این پلاگین قابلیت وارد کردن و یا دریافت خروجی جدول با فرمت های JSON ،CSV ،Excel، و HTML را نیز دارا می باشد.

برای ساخت جدول با پلاگین TablePress بعد از نصب و فعال سازی پلاگین، بر روی گزینه Add New Table کلیک شود و پس تایپ نام و توضیحات جدول به همراه تعداد ستون ها و ردیف های مورد نیاز مراحل ساخت جدول ادامه داده شود و پس از انتشار جدول، این پلاگین یک کد میانبر مانند [table id=123] ارائه خواهد داد که با قرار دادن آن در متن صفحات مختلف از طریق ویراشگر متن وردپرس یا ابزارک ها میتوان جدول ها را نمایش داد.

برای ورود به صفحه پلاگین TablePress اینجا کلیک کنید.