حذف و غیرفعال سازی بخش های مختلف وردپرس با Adminimize

حذف و غیرفعال سازی بخش های مختلف وردپرس با Adminimize

حذف و غیرفعال سازی بخش های مختلف در پنل مدیریت وردپرس

از مزیت های طراحی سایت با وردپرس انعطاف پذیری آن برای طراحی سایت های مختلف است؛ و انعطاف پذیری وردپرس امکان طراحی سایت های شخصی و شرکتی و حتی فروشگاه اینترنتی را فراهم کرده است. وردپرس انتخاب اول اکثر طراحان سایت است.

در هنگام طراحی سایت برای مشتریان، با توجه به نیازهای مشتری، پنل مدیریت وردپرس باید ویرایش و بخش های اضافی و زائد آن حذف و غیرفعال شود؛ با اینکار مدیریت سایت برای مشتری ساده تر خواهد بود و همچنین ظاهر اختصاصی و حرفه ای تری نیز به همراه خواهد داشت.

برای حذف و غیرفعال سازی بخش های مختلف در وردپرس مانند منوها، کدهای مختلف موجود است که برخی از آنها قبلا در سایت کاسپریا معرفی شد. در این مطلب از کاسپریا پلاگین Adminimize برای ویرایش و غیرفعال سازی بخش های مختلف وردپرس بدون نیاز به کدنویسی معرفی خواهد شد.

 

پلاگین Adminimize برای شخصی سازی بخش های مختلف وردپرس

از قابلیت های پلاگین Adminimize امکان غیرفعال سازی بخش ها و گزینه های مختلف در منوی وردپرس است به عنوان مثال امکان غیرفعال سازی گزینه تنظیمات یا حتی زیرمنوهای آن، به عنوان مثال، پیوند یکتا نیز موجود است. امکان بعدی پلاگین Adminimize برای غیرفعال سازی بخش های اضافی وردپرس، امکان ویرایش و غیرفعال سازی بخش های مختلف در صفحه ارسال مطلب وردپرس است که برای مثال میتوان گزینه تگ ها را غیرفعال کرد. ویرایش منو بالای وردپرس جاییکه گزینه های مشاهده سایت، و خروج از پنل وجود دارد نیز با این پلاگین امکان پذیر است. امکان بعدی برای ویرایش پنل وردپرس، امکان حذف و غیرفعال سازی ابزارک های وردپرس است که میتوان ابزارک های پیشفرض وردپرس را غیرفعال و حذف کرد. در ادامه این قابلیت ها، امکان حذف راهنمای وردپرس، حذف اطلاعیه های بروزرسانی، حذف امکان تغییر رنگ پنل و بسیاری موارد دیگر با این پلاگین فراهم است.

قابل توجه است که پلاگین Adminimize امکان غیرفعال سازی بخش های مختلف برای گروه های کاربری مختلف را نیز دارا می باشد، به عنوان مثال میتوان بخش خاصی را فقط برای کاربران با سطح دسترسی نویسنده فعال یا غیرفعال کرد و بخش خاصی را فقط برای کاربران با سطح دسترسی مدیریت، فعال یا غیرفعال در نظر گرفت.

استفاده از پلاگین Adminimize در هنگام طراحی سایت با وردپرس، به ویژه طراحی سایت برای مشتریان، جهت ساده و اختصاصی تر کردن پنل مدیریت وردپرس توصیه میشود.

دریافت پلاگین Adminimize برای ویرایش پنل وردپرس