تفاوت طراحی سایت داینامیک و استاتیک

تفاوت طراحی سایت داینامیک و استاتیک

تفاوت طراحی سایت داینامیک با استاتیک

طراحی سایت به دو نوع داینامیک (Dynamic) و استاتیک (Static) تقسیم می شود. و پاسخ به این سوال که تفاوت طراحی سایت استاتیک با طراحی سایت داینامیک در چیست در این مطلب توضیح داده می شود.

 

طراحی سایت داینامیک چیست؟

طراحی سایت داینامیک (یا به فارسی پویا) به طراحی سایتی گفته می شود که کاربر امکان مدیریت آن را از طریق پنل مدیریت سایت دارد به عنوان مثال در طراحی سایت داینامیک کاربر می تواند عضو سایت شود، وارد پنل کاربری شود، مدیر سایت می تواند صفحه جدید ایجاد کند، فایل آپلود کند و این گونه موارد که در طراحی سایت استاتیک وجود ندارد.

 

طراحی سایت استاتیک چیست؟

در طراحی سایت استاتیک (یا به فارسی ثابت) سایت فقط یک یا چند صفحه ثابت است که پنلی برای مدیریت آن وجود ندارد و برای تغییر آن طراح سایت یا مدیر سایت باید کدهای آن را ویرایش کند.

 

طراحی سایت داینامیک بهتر است یا استاتیک؟

95 درصد سایت های موجود داینامیک هستند و چنانچه قصد طراحی سایت داشته باشید باید اقدام به طراحی سایت داینامیک نمایید. طراحی سایت استاتیک معمولاً برای سایت های تک صفحه ای و گاهی موقت که نیاز به تغییر و بروزرسانی ندارند استفاده می شود. تعرفه طراحی سایت داینامیک از طراحی سایت استاتیک بیشتر است. طراحی سایت در کاسپریا بر مبنای وردپرس بوده و داینامیک است.