آموزش نصب پلاگین وردپرس

آموزش نصب پلاگین وردپرس

پلاگین وردپرس چیست؟

پلاگین و یا معادل فارسی آن افزونه، یک برنامه یا فایل کوچک می باشد که با اضافه کردن آن به وردپرس می توانید امکانات جدید و متفاوتی به سایت خود اضافه کنید.

برای نصب پلاگین بر روی وردپرس دو روش آسان وجود دارد که هر دو روش توضیح داده میشود.

 

روش اول نصب پلاگین روی وردپرس:

اولین راه برای نصب پلاگین برای وردپرس این است که از داخل پنل وردپرس بر روی افزونه ها و سپس روی افزودن کلیک کنید حال نام پلاگین مورد نظر را تایپ کنید و سپس بر روی نصب کلیک کنید و پس از دریافت پیغام نصب شدن پلاگین، روی فعال سازی کلیک کنید حالا پلاگین مورد نظر شما قابل تنظیم و استفاده است.

 

روش دوم نصب پلاگین و افزونه روی وردپرس:

راه دوم کمی طولانی تر است بدین صورت که پلاگین مورد نظر را دانلود کنید آن را از حالت فشرده خارج سازید سپس با استفاده از FTP یا فایل منیجر هاست، پلاگین را در قسمت wp-content/plugins آپلود کنید؛ البته اگر هاست شما قابلیت Unzip کردن یا همان خارج کردن فایل از حالت فشرده را دارد احتیاج نیست در کامپیوتر خود فایل پلاگین را از حالت فشرده خارج سازید و می توانید همان فایل فشرده را آپلود کنید و در پنل هاست از حالت فشرده خارج کنید پس از آپلود فایل های افزونه به پیشخوان وردپرس بروید و از قسمت افزونه های نصب شده پلاگین را فعال کنید.

 

در هنگام نصب کردن پلاگین روی وردپرس لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- هر پلاگینی را که می خواهید نصب کنید بهتر است از سایت اصلی وردپرس دریافت کنید و هرگز افزونه و پلاگین های نال شده استفاده نکنید (به اسکریپت پولی که توسط برخی ها با دستکاری به صورت رایگان منتشر می شود نال می گویند).

2- فقط پلاگین های را نصب کنید که به آنها احتیاج دارید، چون نصب پلاگین های بی استفاده و زیاد، باعث کاهش سرعت و کندی سایت شما می شود.

3- توجه کنید که تمام پلاگین های وردپرس امن نیستند، یعنی ممکن است دارای مشکلات و حفره های امنیتی باشند.

4- نکته بعدی این است که هرگاه پیغامی مبنی بر بروزرسانی پلاگین ها دریافت کردید حتما پلاگین مورد نظر را بروزرسانی کنید ، با هر بروزرسانی مشکلات نسخه قبلی برطرف میشود یا قابلیت های جدیدی اضافه خواهد شد.