اهمیت کدنویسی قالب سایت در سئو و بهینه سازی

اهمیت کدنویسی قالب سایت در سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی سایت برای دریافت بازدیدکننده از موتورهای جستجو به ویژه گوگل مرحله پس از طراحی سایت و راه اندازی آن بوده و برای اکثر سایت ها از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. سئو و بهینه سازی سایت به دو بخش On-Site و Off-Site تقسیم میشود. On-Site به معنی بهینه سازی داخلی سایت مانند محتوای باکیفیت، عنوان های صحیح و دقیق برای صفحات، تکرار کلمات و عبارات کلیدی به صورت منطقی، لینک های داخلی به دیگر صفحات مرتبط میباشد؛ و Off-Site به معنی موارد خارج از سایت مانند ایجاد بک لینک گفته میشود. و نکته قابل توجه این میباشد که قالب و طراحی سایت که مربوط به سئو و بهینه سازی به صورت On-Site میباشد نیز نقش مهمی در دریافت رتبه بهتر در گوگل و دیگر جستجوگرها دارد.

 

قالب و طراحی سایت چه اهمیتی در سئو و بهینه سازی سایت دارد؟

قالب سایت و نحوه کدنویسی HTML آن مشخص کننده ساختار سایت برای موتورهای جستجو است و چنانچه کدنویسی HTML به صورت صحیح و منطقی نباشد نتیجه آن درک غلط گوگل از سایت خواهد بود. قالب سایت و نحوه کدنویسی آن باید برای موتورهای جستجو کاملا مشخص کند که کدام بخش مربوط به محتوا بوده و بسیار اهمیت دارد و کدام بخش مربوط به اطلاعات فرعی مانند سایدبار و فوتر بوده و اهمیت به مراتب کمتری دارند و این با کدنویسی HTML صحیح قابل دستیابی است.

برای مثال، از موارد غلط در کدنویسی HTML که باعث کاهش رتبه به دلیل گنگ و نامفهوم بودن سایت برای گوگل خواهد شد میتوان به استفاده نکردن، یا استفاده اشتباه کردن از تگ های Heading مانند H1 و H2 اشاره داشت. تگ H1 باید یک بار در هر صفحه و برای عنوان اصلی مطلب به کار گرفته شود. تگ H1 (یا H2) نباید برای تعریف لوگو یا عنوان سایدبارها به کار برود. و تگ H2 برای عنوان های زیر مجموعه H1 بکار گرفته خواهد شد.

 

جمع بندی

طراحی سایت و کدنویسی صحیح آن نقش قابل توجهی در سئو و بهینه سازی سایت دارد. کدنویسی غلط باعث درک غلط گوگل از سایت خواهد شد و در نتیجه رتبه خوب به دست نخواهد آمد.