چگونه سایتمان را سریعتر کنیم؟

چگونه سایتمان را سریعتر کنیم؟

چگونه سرعت سایتمان را افزایش دهیم؟

سایت شما هم کند است و دیر بارگذاری می شود؟

چندی پیش، میزان سرعت بارگذاری سایت تنها برای کاربرانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردار بودند اهمیت داشت اما با تغییراتی که در موتور های جستجوگر از جمله گوگل به وجود آمده این موتور جستجوگر و دیگر جستجوگر ها به سرعت بارگذاری و لود سایت شما نیز توجه می کنند و به سایت هایی که سرعت بارگذاری سریع و مناسبی دارند رتبه بهتری می دهند و رتبه سایت هایی را که دیر و کند بارگذاری می شوند را نیز کاهش خواهند داد، ما در مقاله می خواهیم به چند راه کار که می تواند باعث افزایش سرعت لود و بارگذاری سایت شما شود بپردازیم.

 

1- فشرده سازی تصاویر

هر تصویری را که داخل سایت استفاده می کنید بهتر است قبل از آپلود آن را با سرویس هایی مانند CompressJPG.Com برای فرمت JPG و CompressPNG.Com برای فرمت PNG  بدو کاهش کیفیت فشرده سازی کنید، و همچنین می توانید در فتوشاپ گزینه Save for web را انتخاب نمایید از آن جا که تصاویر یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین ها در هر سایتی می باشد پس نتیجه قابل توجهی در افزایش سرعت لود سایت شما دارد.

 

2- فشرده سازی کد های سایت

شما میتوانید کدهای موجود در قالب سایت خودتون رو فشرده کنید و این خود تا حدودی به سرعت سایت کمک خواهد کرد، شما میتوانید با استفاده از سایت هایی که اینکار رو انجام می دهند انتخاب تنظیمات مورد نظرتون کد های CSS، HTML و… خود را فشرده کنید قبل از این کار حتما از قالب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کند، و البته اگر زیاد با این مسائل آشنا نیستید بهتر است اینکار را انجام ندهید.

 

3- استفاده از Cache

استفاده از Cache هم کمک بسیار زیادی می کنه اگر از وردپرس برای طراحی و راه اندازی سایت خود استفاده کرده اید پلاگین W3 Total Cache را نصب کنید، استفاده صحیح از کش میتواند سرعت بارگذاری و لودینگ سایت را تا 2 و در وب سایت های با پردازش های سنگین گاهی تا بیش از 3 برابر افزایش دهد.

 

4- هاست مناسب

حتما از یک هاست مناسب برای سایت خود استفاده کنید که پهنای باند مناسب برای شما داشته باشد.

 

5- غیر فعال سازی افزونه های اضافی

سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس امکان نصب پلاگین را برای افزایش و افزودن امکانات و قابلیت های بیشتر را دارا می باشند ، اما استفاده از پلاگین های اضافی و بی استفاده فعال باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت شما خواهد شد البته کاهش سرعت سایت پایان کار نیست بلکه استفاده ی بیشتر از سی پی یو و رم سرور را نیز در پی خواهد داشت، پس پلاگین های اضافی را که به آنها نیازی ندارید غیر فعال و حذف کنید.

 

6- وابستگی ها را کم کنید

منظور از وابستگی ها تصاویر و کد هایی هست که از سرور سایت های دیگر اجرا می شوند همیشه تمام فایل ها و کد ها را بر روی هاست خود آپلود کنید.

 

7 – استفاده از gzip

با استفاده و فعال سازی gzip می توانید سرعت بارگذاری سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید، در یک مقاله در رابطه با جی زیپ و نحوه فعال سازی آن کامل توضیح داده ایم.