ایجاد تب در طراحی وب سایت با jQuery

ایجاد تب در طراحی وب سایت با jQuery

ایجاد تب در طراحی وب سایت با jQuery

ایجاد و ساخت تَب (Tab) در طراحی وب سایت این مزیت را ایجاد می کند که اطلاعات مختلف را در بخش بندی و تقسیم بندی خاصی قرار داده شود و با کلیک بر عنوان هر بخش (یا تب)، اطلاعات آن بخش نمایش داده شود (و اطلاعات بخش دیگر ناپدید شود). در طراحی وب سایت این بسیار مهم است که اطلاعات موجود در صفحه به شکلی صحیح و منظم به کاربر ارائه شود و ایجاد تب در طراحی وب سایت، یکی از روش های کاربردی برای این کار است.

 

ایجاد تب در طراحی وب سایت

برای ایجاد تب در طراحی وب سایت پلاگین های کاربردی بسیاری وجود دارد که به زبان JavaScript نوشته شده و معمولاً بر مبنای jQuery هستند که یک Library معروف جاوا اسکریپت بوده که کارهای مختلف با جاوا اسکریپت را ساده و خلاصه تر می کند. برای ایجاد و ساخت Tab پلاگین Tabslet می تواند انتخاب مناسبی باشد. نمونه تب ایجاد شده با پلاگین Tabslet را می توان در تصویر بالا مشاهده نمود. با ورود به صفحه پلاگین Tabslet می توان مثال ها و نمونه های گوناگون از کاربر این پلاگین در ایجاد و ساخت تب را مشاهده نمود.

پلاگین Tabslet کم حجم بوده و با مرورگرهای مختلف سازگار و هماهنگ است. همچنین گزینه ها و تنظیمات انعطاف پذیری را برای ایجاد ویژگی های خاص تر در اختیار کاربر قرار می دهد. برای استفاده از پلاگین Tabslet و ایجاد تب، کافیست این پلاگین دانلود و فایل جاوا اسکریپت آن به صفحه مورد نظر اضافه کرد و با استفاده از نمونه کدهای HTML و CSS تب ها را به صفحه اضافه و ویرایش نمود. قابل توجه است که پلاگین Tabslet نیازمند jQuery برای کارکرد صحیح می باشد که حتما باید قبل از این پلاگین به صفحه اضافه و لود شده باشد.

و در انتها این نکته نیز قابل توجه است که در صورت استفاده از یک فریم ورک خوب برای طراحی وب سایت مانند Bootstrap، جدای از مزیت های استفاده از این فریم ورک مانند کاهش زمان مورد نیاز برای طراحی وب سایت، طراح وب سایت نیازی به استفاده از پلاگین های دیگر برای ایجاد تب نخواهد داشت.

 

برای ورود به صفحه پلاگین Tabslet کلیک کنید.