آموزش انتخاب و بهینه سازی کلمه کلیدی

آموزش انتخاب و بهینه سازی کلمه کلیدی

آموزش انتخاب و بهینه سازی کلمه کلیدی

کلمه کلیدی چیست؟

به صورت ساده به کلمه یا ترکیبی از کلمات می گوییم که شما قصد دارید در نتایج جستجوی آن کلمه به رتبه خوبی دست یابید کلمه با کلمات کلیدی می گوییم.

 

بهینه سازی کلمه کلیدی چیست؟

به عنوان مثال موضوع سایت شما در رابطه با طراحی سایت می باشد و شما می خواهید در نتایج جستجوی کلمه کلیدی طراحی سایت به رتبه مناسب دست یابید ، در واقع شما سایت خود را برای کلمه کلیدی طراحی سایت بهینه سازی می کنید تا به رتبه مناسب در نتایج جستجوی آن کلمه دست یابید.

 

چه نیازی به بهینه سازی کلمه کلیدی است؟

به عنوان مثال سایت کاسپریا که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کند تمام بازدید های خود را از طریق موتور های جستجو دریافت می کند (بیش از 80 درصد) اشخاصی که از طریق موتور های جستجو و با جستجوی کلمات کلیدی ما به سایت کاسپریا وارد می شوند اکثرا به خدمات و مطالب ما نیاز دارند یا به عبارتی ترافیک هدفمند ایجاد می شود.

 

چگونه سایت خود را برای کلمه کلیدی مورد نظرمان بهینه سازی کنیم؟

بهینه سازی یک یا چند کلمه کلیدی با توجه به کلمه ، ترکیب کلمه ، رقبا ، تعداد جستجو ها متفاوت و احتیاج به زمان و حوصله دارد.

 

آموزش انتخاب و بهینه سازی کلمه کلیدی

ما در این مقاله سعی می کنیم به صورت ساده و گام به گام مراحل بهینه سازی کلمات کلیدی را توضیح دهیم البته با توجه به آپدیت ها و بروز رسانی های جدید گوگل این موتور جستجوگر شدیدا به تقلب و اسپم حساس و سخت گیر شده پس از این روش ها به صورت مناسب و درست استفاده کنید و سعی بر تقلب و کلک زدن به موتور های جستجو را نداشته باشید.

 

1- انتخاب کلمه کلیدی

اولین مرحله انتخاب کلمه کلیدی مناسب می باشد کلمه کلیدی شما باید با موضوع و مطالب سایت شما کاملا مرتبط باشد همچنین میزان جستجو کلمه در موتور های جستجوگر نیز باید در وضعیت مناسبی باشد.

 

2- کلمه کلیدی در عنوان اصلی سایت

کلمه کلیدی شما باید در عنوان صفحه اصلی سایت شما موجود باشد و از درج کلمات اضافی و نامرتبط مانند خوش آمدید و … خودداری کنید.

 

3- کلمه کلیدی در متون سایت

کلمه کلیدی شما باید در مطالب و متن های سایت شما موجود باشد ، کلمات کلیدی باید به صورت طبیعی در متن تکرار شوند نه به صورت غیر طبیعی و بیش از حد که باعث غیر طبیعی شدن مطلب شما شود.

 

4- کلمات کلیدی در عنوان مطالب

سعی کنید در عنوان مطالب از کلمات کلیدی استفاده کنید ، همیشه کلماتی را برای عنوان مطالب در نظر بگیرید که توسط کاربران جستجو می شود.

5- بک لینک ها

در بک لینک هایتان از کلمات کلیدی استفاده کنید ، نامی که برای بک لینک هایتان استفاده می کنید برای موتور های جستجو بسیار مهم است و البته داشتن بک لینک در سایت هایی که مرتبط با فعالیت و موضوع سایت شما هستند تاثیر بسیار زیادی دارد.

6- محتوا خوب تهیه کنید

مطالب و مقالات خوب و مفید بنویسید و نکات بالا را در آن ها بکار ببرید ، موتور های جستجو و بازدید کنندگان به سایت هایی که مطالب مفید و رایگان ارائه می دهند و روزانه آپدیت می شوند علاقه دارند.

7- صبر کنید

بهینه سازی سایت و رسیدن به رتبه های بالا چیزی نیست که شما خیلی سریع بتوانید به آن دست پیدا کنید و این امر نیازمند صبر و تلاش فراوان می باشد همچنین فراموش نکنید که رقبای شما نیز بی کار نشسته اند.