معرفی سایت برای یادگیری #C و ASP.NET Core

معرفی سایت برای یادگیری #C و ASP.NET Core

یادگیری ASP.NET Core با C Sharp

در مطالب قبلی راهنمای انتخاب زبان برنامه نویسی تحت وب بین دو زبان ASP.NET و PHP به همراه مزیت ها و معایب هر یک توضیح داده شد. همچنین در مطالب قبل تر نیز راهنمای شروع یادگیری طراحی سایت، راهنما و آموزش طراحی قالب وردپرس به همراه راهنما و آموزش کدنویسی پلاگین وردپرس منتشر شد. در این مطلب، یک سایت مناسب برای آموزش و یادگیری ASP.NET Core به همراه #C برای طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب معرفی می شود.

ASP.NET Core آخرین نسخه ASP.NET می باشد و از تفاوت های عمده این ورژن می توان به اپن سورس و رایگان بودن، قابل اجرا بودن بر روی لینوکس، ویندوز و مک اشاره داشت، به این معنی که ASP.NET Core همانند PHP اپن سورس و رایگان، و همچنین قابل اجرا بر روی همه سیستم عامل ها می باشد و فقط محدود به ویندوز نیست.

 

آموزش و یادگیری ASP.NET Core با #C

برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب با ASP.NET ابتدا باید زبان برنامه نویسی #C (سی شارپ) و سپس یادگیری فریم ورک ASP.NET آغاز شود و برای این کار وب سایت ها و کتاب های بسیاری موجود است، اما در وب سایت رسمی شرکت مایکروسافت، سازنده ASP.NET، در آدرس docs.microsoft.com یک راهنما و آموزش خیلی خوب و کاربردی برای یادگیری ASP.NET و #C موجود است. این آموزش ها برای یادگیری ASP.NET و #C به صورت دسته بندی و بخش بندی شده می باشند و کاربر می تواند از مقدمه تا انتها به صورت مرحله به مرحله نحوه برنامه نویسی با #ASP.NET C را بیاموزد. این آموزش ها برای یادگیری ASP.NET Core و #C به صورت متن همراه با تصویر می باشد و چنانچه شخص تا حد متوسط با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد می تواند از این آموزش ها برای یادگیری ASP.NET Core استفاده نماید.

و در انتها باید توجه داشت که یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی وب تا حد قابل توجهی به زبان انگلیسی وابسته می باشد زیرا تمام وب سایت های مطرح و کتاب های موجود به زبان انگلیسی می باشند. همچنین یادگیری ASP.NET کمی دشوارتر و زمانبر تر از یادگیری PHP است، چرا که زبان #C که برای به کارگیری ASP.NET استفاده می شود ساختار پیچیده تری نسبت به PHP داراست.

 

برای ورود به سایت آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سایت آموزش ASP.NET Core اینجا کلیک کنید.