سایت برای یادگیری زبان جاوا

سایت برای یادگیری زبان جاوا

آموزش و یادگیری زبان جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا (Java) یک زبان مالتی پلتفرم به معنی قابلیت اجرا بر روی پلتفرم های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و مک است؛ از کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا میتوان به ایجاد نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز و غیره، برنامه نویسی برای اندروید، طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب با JSP، برنامه نویسی برای ابزارهای الکترونیکی مانند لوازم خانگی و ربات ها، و بسیاری موارد دیگر اشاره داشت. زبان جاوا یک زبان برنامه نویسی وسیع و تماما شیع گرا بوده که یادگیری آن زمان بیشتری نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی را طلب میکند. در مطلب قبلی سایتی برای یادگیری سی شارپ و ASP.NET MVC معرفی شد، در این مطلب از کاسپریا، یک سایت خوب برای آموزش و یادگیری زبان جاوا به نام JavaTPoint معرفی خواهد شد.

 

آموزش و یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا یک زبان برنامه نویسی وسیع و قدرتمند برای نرم افزارهای دسکتاپ، نرم افزار موبایل مانند اندروید، برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی لوازم الکترونیکی مانند لوازم خانگی کاربر دارد. برای یادگیری زبان برنامه جاوا، سایت JavaTPoint میتواند یک راهنمای خوب برای یادگیری این زبان باشد. آموزش جاوا در سایت JavaTPoint به صورت دسته بندی و بخش بندی شده است که کاربر با تسلط متوسط به زبان انگلیسی میتواند زبان برنامه نویسی جاوا را تاحد قابل توجهی فرا گیرد.

 

جمع بندی

زبان جاوا اشتراکات بسیاری با سی شارپ دارد، پس چنانچه شخص با #C آشنایی داشته باشد یادگیری Java نیز تسریع خواهد شد. اصول برنامه نویسی بین تمام زبان ها مشترک بوده و چنانچه شخص با یک زبان برنامه نویسی آشنایی کامل داشته باشد، یادگیری دیگر زبان ها بسیار سریع تر و آسان تر خواهد بود. برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی توصیه میشود از منابع مختلف استفاده شود چراکه هر آموزش لحن، جنبه ها و مثال های مختلف و خاص خود را دارا است که در یادگیری و درک بهتر بسیار موثر خواهد بود. یادگیری برنامه نویسی نیازمند یادگیری زبان انگلیسی است چرا که تمام آموزش ها نه فقط برای جاوا بلکه برای تمام زبان های برنامه نویسی به زبان انگلیسی است.

 

برای ورود به سایت JavaTPoint برای آموزش و یادگیری زبان جاوا، اینجا کلیک کنید.

 

همچنین لینک وب سایت دیگری برای یادگیری Java در زیر آورده شده که دارای آموزش های جاوا به صورت دسته بندی شده بوده و شامل محتوای خوبی است.

Java Tutorial for Beginners: Learn in 7 Days