طراحی سایت دو یا چند زبانه

طراحی سایت دو یا چند زبانه

طراحی سایت دو یا چند زبانه به طراحی سایتی گفته می شود که مطالب و صفحات آن فقط به یک زبان نیست بلکه صفحات آن به چند زبان مختلف در دسترس است، به این ترتیب مخاطبین اینگونه از طراحی سایت فقط به یک زبان و یک کشور محدود نیست. برای مثال یک طراحی سایت دو یا چند زبانه می توان به سایتی اشاره داشت که از زبان فارسی (به عنوان زبان پیشفرض و اصلی)، زبان انگلیسی و زبان عربی استفاده می کند. نحوه دسترسی به صفحات با زبان مختلف می تواند به گونه های متفاوت در طراحی سایت اجرا شود؛ به عنوان مثال هر زبان می تواند در آدرس و دایرکتوری خاص خود در دسترس باشد یعنی برای زبان فارسی example.com/fa، برای زبان انگلیسی example.com/en و برای زبان عربی example.com/ar را به عنوان آدرس سایت در زبان های مختلف در نظر گرفت. یا در روش دیگر می توان در صفحه مطالب تصویری از پرچم های این سه کشور قرار داد که کاربر با کلیک بر روی هر یک از آن ها، صفحه را به زبان انتخاب شده تغییر دهد.

البته روش های دیگری نیز ممکن است. به عنوان مثال شناسایی زبان کاربر از طریق آی پی (IP) او را نیز می توان برنامه نویسی کرد؛ در این روش آی پی کاربر بررسی شده و در صورتی رِنج که آی پی مربوط به ایران باشد سایت در زبان فارسی، برای آی پی از کشورهای انگلیسی زبان به زبان انگلیسی و برای کشورهای با زبان عربی به زبان عربی نمایش داده خواهد شد. یا در روش ساده تر می توان به محض ورود کاربر به سایت، صفحه نمایش انتخاب زبان را نمایش دارد و آن را در یک کوکی (Cookie) ذخیره نمود تا در دفعات بعد نیازی به انتخاب زبان نباشد.

قابل توجه است که برخی از سی ام اس ها و سیستم های مدیریت وب سایت و مانند وردپرس و جوملا پلاگین ها و قابلیت هایی برای ایجاد سایت های چند زبانه دارند.

 

سفارش طراحی سایت دو یا چند زبانه

چنانچه به سایتی با چند زبان مختلف نیاز دارید، طراحی سایت دو یا چند زبانه توسط کاسپریا به صورت حرفه ای قابل انجام است. طراحی سایت توسط کاسپریا شامل سه سال پشتیبانی است و پیش از تحویل سفارش، پیش نمایش کامل برای مشتری ارسال شده و تنها پس از تایید باقی هزینه پرداخت خواهد شد. برای سفارش طراحی سایت از فرم های داخل سایت یا تماس مستقیم استفاده نمایید.