ریست سی اس اس Normalize.css برای هماهنگی طراحی سایت در مرورگرهای مختلف

ریست سی اس اس Normalize.css برای هماهنگی طراحی سایت در مرورگرهای مختلف

ریست سی اس اس Normalize

هماهنگ بودن و نمایش یکسان قالب سایت در هنگام طراحی سایت در مرورگرهای مختلف مهم است، چراکه هر کاربر از یک مرورگر خاص برای مشاهده صفحات استفاده کرده و هر مرورگر به دلیل استفاده از انجین های متفاوت، صفحات را ممکن تا حدودی متفاوت نمایش دهند و استایل های پیش فرض متفاوتی برای هر تگ در نظر میگیرند؛ برای یکسان سازی نمایش عناصر مختلف در طراحی سایت دستورات سی اس اس نوشته میشود که استایل های پیش فرض اضافه شده در مرورگر را ریست و یکسان قرار میدهد که به این دستورات Reset CSS گفته می شود. چنانچه از یک فریم ورک برای طراحی سایت، مانند Bootstrap استفاده شود، این فریم ورک و دیگر فریم ورک ها به صورت پیش فرض دستورات ریست سی اس اس را شامل میشوند.

چنانچه طراح سایت از فریم ورک در روند طراحی سایت استفاده نکند، یکی از انتخاب های خوب به عنوان ریست سی اس اس، Normalize.css است که فریم ورک Bootstrap نیز از همین فایل Reset CSS برای یکسان سازی استایل های پیش فرض در مرورگرهای مختلف استفاده میکند. Normalize.css استایل های پیش فرض هر مرورگر را ریست و یکسان کرده و نتیجه آن هماهنگی هرچه بیشتر قالب طراحی شده در مرورگرهای مختلف است. و البته باید توجه داشت که از ریست سی اس اس باید در ابتدای شروع کدنویسی قالب سایت استفاده نمود و چنانچه دستورات Reset CSS به قالب طراحی شده اضافه شود، موجب به هم ریختگی قالب با توجه به کدنویسی آن خواهد شد.

و در انتها باید گفت که برای طراحی سایت، استفاده از یک فریم ورک خوب مانند Bootstrap توصیه میشود، فریم ورک Bootstrap بهترین فریم ورک CSS موجود برای طراحی سایت است.

 

برای ورود به صفحه Normalize.css اینجا کلیک کنید.