بهترین پلاگین اسلایدر و اسلایدشو jQuery برای طراحی وب سایت

بهترین پلاگین اسلایدر و اسلایدشو jQuery برای طراحی وب سایت

پلاگین اسلایدر برای طراحی سایت

یکی از بخش های مشترک در طراحی وب سایت های مختلف، اسلایدر و اسلایدشو است. اسلایدشو تصاویر و محتوای تعریف شده در آن را در فاصله زمانی مشخص و با افکتی زیبا، به ترتیب نمایش می دهد. در این مطلب از کاسپریا، پلاگین Owl Carousel برای ایجاد یک اسلایدر و اسلایدشو در طراحی وب سایت معرفی می شود.

 

پلاگین Owl Carousel برای ایجاد اسلایدر و اسلایدشو در طراحی وب سایت

پلاگین Owl Carousel یکی از ده ها پلاگین JavaScript موجود برای ایجاد اسلایدر و اسلایدشو در طراحی وب سایت است. از ویژگی های این پلاگین ایجاد و ساخت اسلایدشو می توان به انعطاف پذیر بودن، ریسپانسیو بودن، هماهنگی با صفحات لمسی تبلت و موبایل و هماهنگ بودن با اکثر مرورگرهای قدیمی و جدید اشاره داشت. Owl Carousel برای ایجاد اسلایدشو های مختلف است که نمونه های آن را می توان در صفحه پیش نمایش (Demo) در سایت این پلاگین مشاهده کرد. همچنین اسلایدر و اسلایدشو های ایجاد شده با این پلاگین ریسپانسیو و هماهنگ با سایز صفحات مختلف مانند تبلت و موبایل است. و جدای از ریسپانسیو بودن، این پلاگین هماهنگ با صفحات لمسی است به این معنی که کاربر می توانید با کشیدن دست روی صفحه لمسی اسلایدر را کنترل کند.

 

نمونه اسلایدر با Owl Carousel

 

ایجاد اسلایدر و اسلایدشو در وردپرس

چنانچه طراحی وب سایت بر مبنای وردپرس است، در لینک زیر پلاگین Meta Slider برای ایجاد اسلایدشو و اسلایدر در وردپرس معرفی شده است.

لینک: پلاگین ایجاد و ساخت اسلایدشو و اسلایدر در وردپرس

 

جمع بندی

برای ایجاد اسلایدر و اسلایدشو در طراحی وب سایت، Owl Carousel یکی از بهترین گزینه های موجود است. نحوه استفاده از این پلاگین در صفحه سایت Owl Carousel در نمونه های مختلف به صورت کامل توضیح داده شده است. و در انتها باید توجه داشت که این پلاگین به زبان JavaScript نوشته شده است و بر مبنای jQuery است که باید قبل از این پلاگین لود و بارگذاری شود.

 

برای ورود به صفحه پلاگین Owl Carousel اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه اسلایدر و اسلایدشو های Owl Carousel اینجا کلیک کنید.