محدودیت های تبدیل PSD به HTML چیست؟

محدودیت های تبدیل PSD به HTML چیست؟

تبدیل PSD به HTML به معنی تبدیل و کدنویسی یک طرح گرافیکی وب سایت که معمولاً در نرم افزار فتوشاپ طراحی شده بوده و کاری زمانبر و با جزئیات بالا است چراکه تبدیل و کدنویسی PSD به HTML باید تا حد ممکن، یعنی تا 98 درصد، شبیه طرح گرافیکی باشد. تبدیل و کدنویسی PSD به HTML معمولاً با بررسی طرح، برش و استخراج تصاویر، کدنویسی، تست، و در نهایت تبدیل و کدنویسی به قالب وردپرس یا دیگر سی ام اس ها پایان می یابد.
در فرایند تبدیل و کدنویسی پی اس دی به اچ تی ام ال محدودیت های خاصی ممکن است وجود داشته باشد که در این مطلب از کاسپریا به محدودیت های کدنویسی PSD به HTML پرداخته می شود. البته تمام این محدودیت ها بسته به مهارت کدنویسی قابل رفع است.

 

محدودیت در استفاده از فریم ورک

یکی از محدودیت های تبدیل PSD به HTML محدودیت در استفاده از فریم ورک است چراکه طرح پی اس دی معمولاً توسط کدنویس طراحی نشده است بلکه توسط گرافیست صورت گرفته و با فریم ورک مورد استفاده شخص کدنویس، مثل فریم ورک Bootstrap، معمولاً هماهنگ نیست. فریم ورک ها از گرید سیستم ریسپانسیو برای تقسیم بندی و تعریف بخش های مختلف استفاده می کنند که طراحی طرح گرافیکی PSD ممکن است با Grid System هماهنگ نباشد؛ البته هماهنگ سازی گرید سیستم با طراحی PSD گاهی اوقات ممکن است ولی کاری دشوار و زمانبر خواهد بود که باید در ابتدای طراحی PSD در نظر گرفته می شد.

 

محدودیت در طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو به معنی طراحی وب سایت هماهنگ با صفحه دستگاه های مختلف مانند موبایل و تبلت است به این صورت که در صورت مشاهده صفحه سایت با این ابزارها، قالب وب سایت به صورت خودکار متناسب با این صفحات تغییر سایز داده می شود. یکی از محدودیت های تبدیل PSD به HTML در طراحی ریسپانسیو است، به این صورت که چنانچه طراحی PSD وب سایت کاملاً گرافیکی و بر مبنای عکس باشد یا به عبارت دیگر امکان استفاده از کدنویسی به جای استفاده از عکس وجود نداشته باشد در طراحی ریسپانسیو وب سایت محدودیت هایی ایجاد خواهد شد. یکی از این محدودیت ها در صورت استفاده از عکس به جای کدنویسی تغییر فرم عکس در سایزهای مختلف خواهد بود که باعث از بین رفتن فرم صحیح آن خواهد شد. همچنین استفاده از گرافیک سنگین در کدنویسی PSD به HTML باعث کندی در نمایش وب سایت در موبایل و تبلت خواهد بود. این مورد بستگی به مهارت کدنویس PSD دارد که محدودیت های موجود را با جایگزین کردن عکس با کدنویسی رفع کند.

 

محدودیت در کدنویسی

گاهی طراحی PSD بگونه ای است که امکان کدنویسی کل یا بخشی از آن موجود نیست، هر چند که این مورد به ندرت رخ می دهد ولی کاملاً ممکن است. تبدیل PSD به HTML گاهی ممکن است با محدودیت در کدنویسی به دلایلی مانند طراحی بسیار پیچده ممکن نباشد.