آنالیز و بررسی سئو با SEOquake

آنالیز و بررسی سئو با SEOquake

پلاگین چک و آنالیز سئو

در مطالب قبلی کاسپریا، سایت SeoSiteCheckup برای آنالیز و بررسی سئو و بهینه بودن سایت معرفی شد؛ در این مطلب از کاسپریا پلاگین SEOquake برای بررسی و آنالیز سئو سایت معرفی میشود. SEOquake یک پلاگین برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس است که امکان بررسی مواردی همچون اطلاعات کلی از تعداد بک لینک ها، عیب یابی و تهیه گزارش از سایت، بررسی درصد عبارات کلیدی در متن سایت از جمله ویژگی های اصلی آن است.

 

معرفی پلاگین SEOquake برای چک و آنالیز سئو سایت

پلاگین SEOquake برای چک کردن پارامترهای سئو و بهینه بودن سایت برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. SEOquake این امکان را به مرورگر اضافه میکند که کاربر تعداد صفحات ایندکس شده در موتورهای جستجو، تعداد بک لینک ها و چند مورد دیگر را مشاهده کند؛ همچنین کاربردی ترین بخش این پلاگین سئو، بخش Diagnosis برای بررسی و عیب یابی سایت است، به این صورت که با بررسی مواردی همچون عنوان سایت، توضیحات متا، تگ های Heading در کدنویسی قالب، ویژگی Canonical، بررسی سایت مپ، فایل robots.txt و چند مورد دیگر یک گزارش کامل تهیه کرده و تعداد خطاها، اخطارها و البته موارد صحیح را به همراه راهنمایی، به کاربر ارائه میدهد. دومین بخش کاربردی پلاگین آنالیز سئو SEOquake، بخش Density است که درصد عبارات کلیدی بکار رفته در متن سایت را نمایش میدهد و قابل توجه است که تکرار عبارات کلیدی در متن از اصول اولیه و مهم سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که این پلاگین قابلیت چک کردن آن را مستقیما داخل مرورگر فراهم کرده است.

سئو و بهینه سازی سایت فرایندی زمانبر است که نیاز به تهیه محتوای خوب و باکیفیت برای کاربران سایت از نیازمندی های آن است و بدون محتوای باکیفیت، سئو و بهینه سازی سایت ممکن نیست.

توجه شود که، پلاگین SEOquake گزینه های مانند تعداد بک لینک و غیره را به صفحات جستجوی گوگل نیز اضافه میکند که از طریق خود پلاگین قابل غیرفعال سازی است، همچنین دیگر بخش های پلاگین نیز در صورت لزوم قابل غیرفعال سازی هستند.

 

دریافت پلاگین SEOquake برای مرورگر کروم

دریافت پلاگین SEOquake برای مرورگر فایرفاکس