فریم ورک ساده و سبک Skeleton برای طراحی سایت

فریم ورک ساده و سبک Skeleton برای طراحی سایت

فریم ورک Skeleton برای طراحی سایت

از مزیت های بکارگیری فریم ورک در طراحی سایت می توان به کاهش زمان و هزینه به نصف، نظم در کدنویسی و طراحی اشاره داشت. در مطالب قبلی کاسپریا، سه فریم ورک Bootstrap، Foundation و W3.CSS برای طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس معرفی شد. هر سه فریم ورک تقریبا قابلیت های یکسانی را ارائه میدهند، و البته انتخاب یک فریم ورک یا زبان برنامه نویسی تا حدودی هم می تواند وابسته به سلیقه افراد باشد.

استفاده از یک فریم ورک بسیار بهتر از استفاده نکردن از آن است، کاهش زمان مورد نیاز نیاز به طراحی به نصف خود یکی از دلایل اصلی استفاده از فریم ورک های HTML و CSS در هنگام طراحی و کدنویسی قالب سایت می باشد. در عوض کپی کردن کدهای پراکنده از کارهای قبلی و سایت های مختلف توصیه می شود که از یک فریم ورک یکپارچه برای این کار استفاده شود که نتیجه آن کاهش زمان و هزینه، ایجاد نظم در کدنویسی، و استاندارد و یکسان بودن نتیجه طراحی در مرورگرهای مختلف خواهد بود.

 

فریم ورک ساده Skeleton برای طراحی سایت

Skeleton نام یک فریم ورک بسیار سبک و ساده برای طراحی سایت می باشد که البته در سایت رسمی آن به نام یک “فریم ورک” نامگذاری نشده است بلکه Skeleton یک Boilerplate یا به فارسی ساختار آماده برای تسریع طراحی و کدنویسی سایت می باشد. کدنویسی Skeleton بر خلاف دیگر فریم ورک ها بسیار سبک تر است و البته قابلیت ها محدودتری را نیز به نسبت دیگر فریم ورک ها ارائه میدهد. از قابلیت های Skeleton می توان به گرید ریسپانسیو برای بخش بندی و تعریف عناصر مختلف در صفحه، دکمه ها، استایل پیش فرض برای فرم ها و جدول ها، و چند مورد دیگر اشاره داشت.

همانطور که در بالا اشاره شد Skeleton یک ساختار سبک و ساده برای افرایش سرعت کدنویسی و طراحی سایت می باشد و چنانچه به یک فریم ورک کامل نیاز باشد گزینه هایی مانند Bootstrap در الویت است.

 

برای ورود به سایت Skeleton اینجا کلیک کنید.