معرفی آمارگیر بازدید وب سایت StatCounter

معرفی آمارگیر بازدید وب سایت StatCounter

آمارگیر بازدید سایت StatCounter

مرحله پس از طراحی سایت، سئو و بهینه سازی صفحات برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل می باشد. در حین سئو و بهینه سازی لازم است که آمار بازدید روزانه، هفتگی و ماهانه وب سایت به صورت منظم بررسی شود تا میزان پیشرفت وب سایت مشخص شود، و برای آمارگیری بازدید های یک سایت نیاز به یک آمارگیر خوب و دقیق می باشد؛ از ویژگی های یک آمارگیر خوب می توان به دقت بالا در نمایش آمار صحیح، ارائه اطلاعات کامل از هر بازدید مانند صفحه بازدید شده، مرورگر کاربر، آی پی و موقیت کاربر روی نقشه، صفحات پربازدید، میزان زمان توقف کاربر در هر صفحه، نمایش نحوه ورود کاربر به سایت به عنوان مثال از طریق موتور جستجو یا لینک در سایت های دیگر، اشاره داشت.

قبل از مطالعه این مطلب توجه به این نکته لازم است که به دلیل محدودیت های گوگل برای حفظ حریم خصوصی کاربران، امکان نمایش کلمات کلیدی ورودی های گوگل در آمارگیرها میسر نمی باشد، و برای مشاهده کلمات و عباراتی که کاربران با جستجوی آن وارد سایت شما می شوند از Google Web Console استفاده شود.

 

معرفی آمارگیر بازدید StatCounter

StatCounter را میتوان یکی از آمارگیر های خوب با ویژگی هایی که در بالا توضیح داده شد، مانند دقت در آمارگیری، نمایش اطلاعات کاربر مانند صفحه بازدید شده به همراه اطلاعات مرورگر و سیستم عامل، صفحات و مطالب پربازدید، نمایش نحوه ورود کاربران به سایت از طریق موتورهای جستجو یا ورود از طریق لینک در دیگر سایت ها اشاره داشت. StatCounter یک آمارگیر کامل و پیشرفته است و مواردی که در بالا توضیح داده شد بخشی از قابلیت های اصلی این آمارگیر می باشد.

با عضویت یک StatCounter و ایجاد یک اکانت رایگان، و سپس از افزودن آدرس سایت و دریافت و قرار دادن کد آمارگیر در قالب سایت میتوان بازدیدهای سایت را به صورت کامل مشاهده نمود. پس از عضویت در سایت با کلیک بر روی گزینه Add Project می توان آدرس یک یا چند سایت را برای آمارگیری بازدیدها ثبت کرد سپس در همان صفحه با انتخاب گزینه Invisible Tracking می توان کد مربوطه را دریافت، و در انتهای قالب قبل از تگ <body/> قرار داد تا آمارگیر بازدید بر روی سایت فعال شود.

 

جمع بندی

بررسی و آنالیز بازدیدهای یک سایت با یک آمارگیر خوب مانند StatCounter نقاط قوت و ضعف یک سایت را مشخص می کند. همچنین StatCounter به زبان انگلیسی می باشد اما جایگزین های فارسی و انگلیسی دیگری نیز برای آمارگیر StatCounter موجود می باشد که با جستجو می توانید نمونه های مختلفی را بیابید؛ به عنوان مثال، چنانچه طراحی سایت شما بر مبنای وردپرس می باشد می توانید از پلاگین WP Power Stats برای آمارگیر سایت در پنل وردپرس استفاده کنید و به این صورت نیازی به لاگین و ورود به دیگر سایت ها نداشته باشید.

و در انتها توجه شود که این آمارگیر به صورت پیش فرض بازدیدهای مدیر سایت را نیز جزو آمار بازدیدها ثبت خواهد کرد، و همین باعث دقیق نبودن آمار بازدید خواهد شد؛ برای جلوگیری از این مورد بر روی گزینه Blocking Cookie کلیک شود و سپس با کلیک بر روی دکمه مربوطه، یک کوکی در مرورگر مدیر سایت ایجاد خواهد شد و دیگر آمار بازدیدهای مدیر سایت، به عنوان بازدیدکننده ثبت نخواهد گردید. استفاده از این این آمارگیر بازدید تا ماهانه 250 هزار بازدید از صفحه (Page View) رایگان است.

برای ورود به سایت آمارگیر StatCounter اینجا کلیک کنید.