معرفی سایت TutorialsPoint برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی

معرفی سایت TutorialsPoint برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی

سایت TutorialsPoint برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی

در مطالب قبلی سایت W3Schools.com برای یادگیری طراحی سایت معرفی شد که از طریق این سایت می توان زبان های لازم برای طراحی یک وب سایت اعم از CSS ،HTML و JavaScript را یاد گرفت. در این مطلب سایت TutorialsPoint برای یادگیری طراحی وب سایت معرفی خواهد شد؛ البته محتوای TutorialsPoint فقط محدود به یادگیری طراحی وب سایت نیست بلکه شامل اکثر زبان های برنامه نویسی همانند جاوا (Java)، سی (C)، سی پلاس پلاس (++C)، پایتون (Python)، سی شارپ (#C)، پی اچ پی (PHP)، روبی (Ruby) و موارد دیگر است.

 

معرفی سایت TutorialsPoint برای یادگیری طراحی وب سایت

برای یادگیری طراحی سایت ابتدا باید زبان HTML که برای تعریف ساختار صفحه همانند بخش های مختلف مانند هدر، منو، سایدبار، بخش محتوا و فوتر است را آموخت؛ سپس CSS که برای ایجاد ظواهر مختلف مانند موقعیت عناصر، رنگ پس زمینه، کادر دور عناصر، نوع فونت، رنگ فونت و اینگونه موارد است را فراگرفت؛ و پس از آن JavaScript که برای برنامه نویسی سمت کاربر یا کلاینت ساید (Client Side) همانند بررسی فرم ها، ایجاد اسلایدشو، ارتباط ایجکس (Ajax) (بدون رفرش صفحه) با سرور و اینگونه موارد است را ادامه داد؛ و در نهایت انتخاب و یادگیری یک زبان سرور ساید (Server Side) مانند PHP که برای برنامه نویسی سمت سرور یا به عبارت دیگر سرور ساید که برای برنامه نویسی تحت سرور همانند عضویت کاربران، ارسال مطلب، ارسال نظر، پرداخت آنلاین، آپلود فایل و اینگونه موارد بکار می رود می باشد. در دو مطلب زیر اشارات کامل تری در مورد یادگیری طراحی سایت و انتخاب زبان سرور ساید به همراه مقایسه بین PHP و ASP.NET توضیح داده شده است.

یادگیری طراحی وب سایت

مقایسه بین PHP و ASP.NET

 

با ورود به سایت TutorialsPoint.com لیست کاملی ار زبان های برنامه نویسی مختلف مشاهده می شود که با کلیک بر رو هر کدام مطالب مربوط به آن به صورت دسته بندی شده نمایش داده خواهد شد. البته لینک های مربوط به موارد مربوط به طراحی وب سایت در پایین آورده شده است. و در انتها باید توجه داشت که یادگیری طراحی وب سایت و هر کار دیگری نیاز به مطالعه روزانه و صبر دارد و البته، یادگیری طراحی سایت نیازمند تسلط به زبان انگلیسی می باشد چراکه اکثر کتاب ها و وب سایت های یادگیری طراحی سایت به زبان انگلیسی هستند.

 

برای ورود به صفحه اصلی TutorialsPoint.com اینجا کلیک کنید.

صفحه مربوط به یادگیری HTML

صفحه مربوط به یادگیری CSS

صفحه مربوط به یادگیری JavaScript

صفحه مربوط به یادگیری PHP