معرفی سایت های مفید برای طراحان وب

معرفی سایت های مفید برای طراحان وب

معرفی سایت های مفید برای طراحان وب

در این مقاله تعدادی وب سایت مفید و کاربردی در زمینه طراحی و راه اندازی وب سایت معرفی خواهد شد، برای ورود به سایتها بر روی نام آنها کلیک کنید.

 

W3schools برای یادگیری طراحی سایت

سایت W3schools یک سایت خوب و کامل در رابطه با تمام زبان های برنامه نویسی تحت وب هست که شما میتوانید به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ گونه نیاز به عضویت و هزینه، خیلی آسان از آموزش ها و مطالب واضح سایت استفاده کنید و زبان های مختلف از جمله HTML ، CSS ، PHP ،JavaScript و… رو به صورت قدم به قدم یاد بگیرید البته این سایت به زبان انگلیسی می باشد و اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید به راحتی می توانید از مطالب با ارزش آن استفاده کنید، مطالعه مطالب این سایت به تمام افرادی که به برنامه نویسی تحت وب و طراحی سایت علاقه دارند پیشنهاد میشود.

 

CompressPNG و CompressJPG برای فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت

از دو وب سایت بالا میتوانید برای فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت با فرمت JPG و PNG استفاده کنید، به عنوان مثال به طور میانگین اگر یک تصویر 500 کیلوبایتی آپلود کنید حجم آن به 250 یا 300 کیلوبایت بدون افت کیفیت کاهش خواهد یافت و گاهی حتی بیشتر از 60 درصد از حجم تصویر کاهش میابد.

 

CSSCompressor برای فشرده سازی فایل های سی اس اس

این سایت به شما کمک می کند تا فایل های CSS نوشته را فشرده و کم حجم کنید یا به عبارتی Minify کنید، وقتی وارد سایت شوید برای فشرده سازی سی اس اس گزینه های زیادی را می بینید که طبق نیاز خود میتوانید از آنها استفاده کنید و یا از تنظیمات پیشفرض استفاده کنید؛ البته فشرده سازی کدها به دلیل از بین رفتن خوانایی آن جز در موارد خاص توصیه نمی شود.

همچنین وب سایت دیگری به این منظور وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از این سایت استفاده نمایید: برای ورود اینجا کلیک کنید: JS & CSS Minifier

 

HTMLCompressor برای فشرده سازی کدهای اچ تی ام ال

این سایت هم مانند سایت بالا برای فشرده سازی کدها می باشد ولی نه فقط کد های CSS بلکه کد های HTML  CSS و غیره رو هم میتواند فشرده سازی کند و دارای تنظیمات و گزینه های پیشرفته ای هم می باشد؛ البته فشرده سازی کدها به دلیل از بین رفتن خوانایی آن جز در موارد خاص توصیه نمی شود.

 

SubtlePatterns برای دانلود پترن

یک سایت کامل و عالی برای دانلود رایگان پترن ها و پس زمینه های بسیار حرفه ای و زیبا که میتوانید از آن ها در طراحی های مختلف استفاده کنید.

 

دانلود رایگان فایل ها و طرح های PSD

در انتها هم چند سایت خوب برای دانلود رایگان طرح های مختلف و حرفه ای PSD معرفی میشود.

365psd.com

psdchest.com

pixeden.com

psdblast.com