معرفی W3.JS برای طراحی سایت

معرفی W3.JS برای طراحی سایت

W3.Js به عنوان Library سبک جاوا اسکریپت

در چند مطلب قبلی راهنمای یادگیری طراحی سایت با سایت W3Schools.com منتشر شد و پس از آن فریم ورک طراحی سایت W3.CSS که توسط سایت W3Schools.com برای طراحی سایت سریع تر و اصولی تر طراحی و کدنویسی شده معرفی شد. در این مطلب از کاسپریا، Library جاوا اسکریپت W3.JS معرفی خواهد شد. Library مجموعه ای از کدهای کاربردی و از پیش نوشته شده برای انجام کاری خاص میباشد. بکارگیری فریم ورک و Library در طراحی سایت علاوه بر کاهش زمان مورد نیاز برای کدنویسی، در کدنویسی اصولی و یکپارچه تر نیز مؤثر است.

 

معرفی Library جاوا اسکریپت W3.JS

W3.JS یک Library جاوا اسکریپت همانند jQuery است ولی برای بکارگیری نیازی به هیچ Library خارجی ندارد و از نظر حجم نیز سبک است. قابلیت های W3.JS برای طراحی هر سایتی کاربردی است؛ از قابلیت های W3.JS میتوان به امکان مخفی و نمایان کردن عناصر مختلف، افزودن و حذف کلاس سی اس اس، امکان فیلتر کردن اطلاعات، امکان چینش اطلاعات مختلف، ایجاد اسلایدشو، Template Engine ساده، سبک و کاربردی و موارد دیگر اشاره داشت.

یادگیری W3.JS زمان زیادی نیاز ندارد ولی در روند طراحی سایت، برای کدنویسی سریع تر یک سایت اصولی تاثیر مستقیم خواهد داشت. در صفحه مربوط به W3.JS راهنمای کاملی برای یادگیری این Library وجود دارد و همچنین یک صفحه نیز به ارائه مثال های مختلف اختصاص یافته است.

 

برای ورود به صفحه W3.JS اینجا کلیک کنید.