طراحی سایت ارزان دقیقاً به چه معنی است؟

طراحی سایت ارزان دقیقاً به چه معنی است؟

اگر قصد طراحی سایت و راه اندازی آن را داشته باشید احتمالاً به وب سایت طراحان سایت مختلفی مراجعه کرده و عبارت “طراحی سایت ارزان” را در برخی سایت ها دیده باشید. در این مطلب ار کاسپریا توضیح داده می شود که معنی عبارت “طراحی سایت ارزان” معمولاً به چه معناست. همچنین در مطالب قبلی در مورد علت اختلاف قیمت ها در طراحی سایت توضیح داده شد که متن آن در لینک زیر در دسترس است.

علت اختلاف تعرفه و قیمت طراحی سایت

 

طراحی سایت ارزان معمولاً به معنی استفاده از قالب های آماده است

طراحی سایت ارزان معمولاً به معنی استفاده از طراحی ها و قالب های آماده خارجی در کار طراحی سایت است و نتیجه آن معمولاً یک سایت بی کیفیت خواهد بود. قالب های خارجی که در ایران بکار گرفته می شود به دلیل تحریم های موجود به صورت قانونی قابل خرید نیست و این قالب ها معمولاً به صورت غیرقانونی از سایت های مختلف دانلود و به فارسی ترجمه می شوند. و این کار عملاً کلاهبرداری و شیادی است چراکه قالب مربوط به شخص دیگری است و از این که به صورت رایگان و غیرقانونی از اثر او استفاده می شود راضی نیست و دوم اینکه شخصی که خود را طراح سایت نامیده است هزینه ای معادل هزینه طراحی یک سایت اختصاصی را از مشتری دریافت می کند. به عنوان مثال قالبی را به صورت رایگان از سایت خارجی دانلود کرده و آن را به فارسی ترجمه می نماید و آن را نصب می کند و برای این کار که کمتر از یک روز زمان می برد و به عمد آن را تا دو الی سه هفته طولانی می کنند هزینه این معادل 1 الی 2 میلیون تومان از مشتری بی خبر دریافت خواهند کرد و پس از پرداخت هزینه، مشتری با یک سایت بی ارزش و بدون پشتیبانی باقی می ماند و پایان.

 

طراحی سایت ارزان گاهی هم به معنی قیمت رقابتی است

طراحی سایت ارزان همیشه به معنی کلاهبرداری و شیادی نیست بلکه گاهی اوقات برای جلب مشتری طراح سایت قیمت را تا حد قابل توجهی کاهش میدهد. روند طراحی سایت توسط این اشخاص معمولاً به این صورت است که نصف هزینه ابتدا پرداخت می شود و باقی آن پس از دریافت پیش نمایش کامل سایت و تایید آن توسط مشتری صورت می گیرد و از قالب ها و طرح های آماده در کار استفاده نمی شود بلکه تمام طراحی سایت به صورت اختصاصی از ابتدا تا انتها مطابق نیازهای مشتری صورت می گیرد. به عنوان مثال طراحی سایت توسط ما هرچند شاید نتوان آن را طراحی سایت ارزان نامید ولی با یک قیمت بسیار مناسب، کیفیت بالا و سه سال پشتیبانی خوب انجام می شود.

 

جمع بندی

اکثر مواقع مشتری متوجه اینگونه کلاهبرداری ها نمی شود مگر اینکه خود شخص با کدنویسی آشنا باشد یا اینکه سایت را به طراح دیگری نشان دهد تا مورد بررسی قرار گیرد. و البته طراحی سایت ارزان همیشه به معنی کلاهبرداری و شیادی نیست بلکه طراحان سایت در بسیاری از مواقع با قیمت های پایین تر از حد معمول نیز ممکن است کار کنند.