الگوریتم گوگل پنگوئن چیست و چگونه کار می کند

الگوریتم گوگل پنگوئن چیست و چگونه کار می کند

کاربران اینترنت برای دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق موتورهای جستجو اقدام به تایپ عبارت مورد نظر و یافتن اطلاعات درباره آن میکنند، و در این بین 80 درصد جستجوها توسط گوگل صورت میگیرد چراکه دقیق ترین نتیجه جستجو را در بین دیگر موتورهای جستجو داراست، و قابل توجه است که گوگل برای رتبه دهی به یک وب سایت 200 فاکتور را مدنظر قرار میدهد و سپس اقدام به رتبه دهی وب سایت در صفحه نتایج جستجو خواهد کرد. سئو و بهینه سازی سایت مرحله پس از طراحی وب سایت و راه اندازی آن میباشد که فرایندی زمانبر بوده و نیاز به تولید محتوای مفید با توجه به موضوع سایت دارد، به همین دلیل گوگل سعی در شناسایی و جریمه وب سایت هایی که قصد دستیابی به رتبه های بالاتر با تقلب و به صورت سریع را دارند داشته و یکی از بخش های الگوریتم گوگل، پنگوئن نام دارد و کار الگوریتم گوگل پنگوئن بررسی تقلب و اسپم در صفحات وب سایت ها می باشد. در این مطلب از کاسپریا در مورد الگوریتم گوگل پنگوئن (Google Penguin) توضیح داده می شود.

 

الگوریتم گوگل پنگوئن چیست و چگونه کار میکند؟

الگوریتم گوگل پنگوئن برای بررسی و یافتن تقلب و اسپم در صفحات سایت ها به کارگرفته می شود، از جمله خرید بک لینک، تکرار غیر طبیعی و بیش از حد عبارات کلیدی و مخفی کردن متن ها و عناصر مختلف از کاربر و بکارگیری و نمایش آن صرفا برای گوگل. هر زمان گوگل سعی در بررسی یک وب سایت برای ایندکس و فهرست کردن آن در نتایج جستجو را داشته باشد، محتوای صفحه مورد بررسی توسط الگوریتم پنگوئن بررسی میشود و چنانچه از نظر این الگوریتم محتوای صفحه قابل قبول، و یا به عبارت دیگر اسپم باشد صفحه مورد بررسی کاهش رتبه در عبارت کلیدی مورد نظر خود خواهد داشت و یا به کلی از نتایج حذف خواهد شد. الگوریتم گوگل پنگوئن چندین بار بروزرسانی شده و بروزرسانی خواهد شد، و این به معنی است که هوشمندی بیشتر در تشخیص تقلب و اسپم خواهد داشت.

همانطور که در بالا توضیح داده شد الگوریتم گوگل پنگوئن بخشی از الگوریتم های گوگل برای تشخیص تقلب و اسپم در وب سایت ها می باشد که در چند ماه یک بار بروزرسانی شده و در تشخیص اسپم دقیق تر و صحیح تر عمل خواهد کرد. و البته وب سایت هایی که توسط گوگل شناسایی و جریمه شوند، زمان و کار قابل توجهی برای بازگشت به رتبه قبلی نیاز خواهند داشت.