هاست در طراحی سایت چیست و چگونه خریداری کنیم؟

هاست در طراحی سایت چیست و چگونه خریداری کنیم؟

برای طراحی سایت و راه اندازی آن تهیه و خرید چند چیز الزامی است؛ اول ثبت یک دامین (همان آدرس سایت)، بعد خرید هاست (Host) و سپس در صورت لزوم پیدا کردن یک طراح سایت خوب برای طراحی سایت و باقی موارد. در این مطلب توضیح داده می شود که هاست چیست و چگونه می توان هاست خریداری است. در مطالب قبلی توضیح داده شد که دامین به چه معنی است و چگونه می توان یکی ثبت و خرید کرد.

لینک: دامین چیست و چگونه می توان یکی ثبت و خرید کرد؟

 

 

هاست چیست؟

هاست (Host) به معنی فضایی است که از یک شرکت ارائه دهنده آن معمولاً به صورت سالانه خریداری شده و برای نگهداری فایل های سایت استفاده می شود. شخص با خرید هاست و اتصال آدرس دامین خود به آن و سپس آپلود فایل های سایت، سایت خود را آنلاین و در دسترس همگان قرار می دهد. یک وب سایت از فایل های مختلف مانند کدهای سایت و تصاویر تشکیل شده است و زمانی که کاربر آدرس سایت (دامین) آن را در کادر مرورگر خود وارد می کند این آدرس به سرور هاست متصل شده، فایل های مربوطه را دریافت کرده و سایت در مرورگر کاربر نمایش داده می شود. یا به عبارت ساده دیگر، هاست فضایی است روی یک سرور که برای نگه داری فایل ها و کدهای سایت و ایجاد دسترسی به آن خریداری می شود.

سرور هم به فارسی به معنی سرویس دهنده است که معمولاً به کامپیوتر قدرتمندی گفته می شود که همیشه روشن و به یک خط اینترنت بسیار پرسرعت متصل است و درخواست های کاربران برای سایت های میزبانی شده بر روی خود را پردازش و پاسخ می دهد.

 

چگونه می توان هاست خرید؟

هاست را می توان از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست و میزبانی وب خریداری کرد برای این کار عبارت “خرید هاست” را در گوگل جستجو کنید. ولی یکی از شرکت های پیشنهاد شده برای خرید هاست، میهن وب هاست می باشد که هم قیمت های مناسبی داراست و هم پشتیبانی و پاسخگویی خوبی ارائه میدهد.

اگر قصد طراحی سایت و راه اندازی آن را دارید باید با توجه به نیاز یک سایت اقدام به خرید هاست نمایید. پلن ها و گزینه های خرید هاست معمولاً در حجم و پهنای باند مختلف بفروش می رسند. همچنین سرویس هاست باید با توجه به زبان برنامه نویسی سایت خریداری شود یعنی برای سایت های نوشته شده به زبان PHP (مثل سایت هایی که از وردپرس و جوملا استفاده می کنند) هاست لینوکس و سایت های نوشته شده با ASP.NET هاست ویندوز خریداری می شود.

 

اطلاعات بیشتر در مورد خرید هاست

در لینک زیر اطلاعات بیشتری در مورد خرید هاست ارائه شده است که می توانید مطالعه کنید.

لینک: راهنمای خرید هاست