طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

تبدیل و کدنویسی PSD به HTML با کاسپریا

در این مطلب از کاسپریا در مورد اینکه طراحی سایت چیست و چگونه انجام میشود به همراه اطلاعات بیشتر همانند تعرفه و هزینه طراحی سایت چقدر است، طراح سایت چه کسی است، چگونه میتوان طراح سایت شد و طراحی سایت را یاد گرفت توضیح داده خواهد شد.

 

طراحی سایت چیست؟

به طور کلی منظور از طراحی سایت، طراحی یک یا چند صفحه اینترنتی که با وارد کردن آدرس آن در مرورگر مانند www.example.com قابل مشاهده باشد است. طراحی سایت با خرید هاست (Host) برای نگهداری فایل های سایت و ثبت یک آدرس (Domain) مانند www.example.com از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست و دامنه آغاز و با طراحی و کدنویسی سایت پایان میابد. در لینک زیر راهنمای خرید هاست به صورت کامل توضیح داده شده است.

راهنمای خرید هاست

 

طراحی سایت چگونه انجام میشود؟

طراحی سایت توسط طراح سایت صورت میگیرد، به این شکل که در ابتدای شروع طراحی سایت، طراح سایت شروع به تحقیق و بررسی در مورد موضوع سایت، مخاطبین سایت، ساختار و شمایل کلی سایت و محتوای آن مینماید سپس شروع به طراحی و کدنویسی نمونه اولیه سایت نمونه و پیش نمایش آن را به مشتری ارائه میدهد؛ در صورت تایید مشتری، طراح سایت اقدامات پایانی همانند بررسی کدنویسی، هماهنگی در مرورگرهای مختلف را انجام داده و سایت طراحی شده به مشتری ارائه میشود. طراحان سایت معمولاً پس از اتمام کار، برای مشتری تا مدتی پشتیبانی برای پاسخ به سوالات و رفع مشکلات احتمالی در نظر میگیرند. در مطلب زیر در مورد مراحل طراحی سایت با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

مراحل طراحی سایت

 

تعرفه و هزینه طراحی سایت چقدر است؟

تعرفه و هزینه طراحی سایت با توجه به پیچیدگی و زمان مورد نیاز برای طراحی آن کاملاً متغیر است؛ همچنین هر طراح سایتی تعرفه خاص خود را دارد ولی تعرفه طراحی سایت کاسپریا برای طراحی اکثر سایت ها از 1 میلیون تومان است. در لینک زیر در مورد تعرفه و هزینه طراحی سایت به طور کامل توضیح داده شده است.

تعرفه و هزینه طراحی سایت چقدر است؟

 

طراحی سایت چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان مورد نیاز برای طراحی سایت با توجه به پیچیدگی آن متغیر است ولی برای طراحی یک سایت معمولی و استاندارد چیزی حدود یک الی دو هفته زمان لازم است.

 

طراح سایت چه کسی است؟

طراح سایت شخصی است که به زبان های HTML و CSS به همراه چند زبان دیگر مانند JavaScript و معمولاً PHP مسلط است و البته به اصول طراحی نیز تسلط کامل دارد، چنین شخصی میتواند با دریافت اطلاعات کامل از سفارش مشتری، اقدام به تحقیق و بررسی، و سپس شروع طراحی و کدنویسی سایت نماید. در مطلب زیر راهنمای انتخاب یک طراح سایت خوب به طور کامل توضیح داده شده است.

راهنمای انتخاب طراح سایت

 

چگونه میتوان طراح سایت شد؟ چگونه میتوان طراحی سایت را یاد گرفت؟

برای یادگیری طراحی سایت ابتدا شخص باید تسلط خوبی به کامپیوتر و نحوه کار آن داشته باشد و در اولین مرحله اقدام به یادگیری زبان های HTML و CSS نماید و در مراحل بعدی JavaScript و یک زبان سرور ساید مانند PHP. طراحی سایت فقط کدنویسی نیست بلکه شخص باید با اصول طراحی نیز آشنا باشد. همچنین یادگیری طراحی سایت (و هر کار دیگری) نیاز به مداومت روزانه و صبر دارد. در مطلب زیر از کاسپریا، در مورد یادگیری طراحی سایت به صورت کامل توضیح داده شده است.

راهنمای یادگیری طراحی سایت

 

خدمات طراحی سایت

چنانچه نیاز به خدمات طراحی سایت دارید، میتوانید با کاسپریا تماس بگیرید. طراحی سایت در کاسپریا با بهترین کیفیت و قیمت ممکن انجام میشود.