طراحی قالب وردپرس چیست؟

طراحی قالب وردپرس چیست؟

طراح قالب وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت سایت است که طراحان سایت آن را مبنای طراحی های خود برای راه اندازی سایت های مختلف قرار می دهند و علت هم سادگی و انعطاف پذیری بالای وردپرس برای طراحی و راه اندازی سایت مختلف است. ضمن اینکه وردپرس فقط برای طراحان سایت نیست بلکه تمام افرادی که تاحدودی با کامپیوتر و اینترنت آشنا هستند امکان نصب وردپرس روی هاست و دامین برای راه اندازی یک سایت ساده را دارند. در این مطلب از کاسپریا در این مورد که طراحی قالب وردپرس چیست، تعرفه طراحی قالب وردپرس چقدر است و چگونه می توان طراحی قالب وردپرس را یاد گرفت توضیح داده خواهد شد.

 

طراحی قالب وردپرس چیست؟

قالب یا تم در وردپرس به معنی ظاهر سایت است. یک قالب وردپرس مجموعه ای از فایل های کدنویسی شده و تصاویر است که صاحب سایت با نصب آن روی وردپرس می تواند ظاهر جدیدی برای سایت خود داشته باشد. قالب های وردپرس در دسته بندی های مختلف مانند قالب های مناسب برای سایت شخصی، قالب های مناسب برای سایت های شرکتی، قالب های مناسب برای وبلاگ ها و غیره منظم شده اند. برخی از قالب های وردپرس رایگان هستند و برخی از قالب ها که معمولاً طراحی حرفه ای تر، امکانات بیشتر و پشتیبانی را شامل می شوند پولی هستند؛ ولی قالب های وردپرس وجود دارند که رایگان نیستند و البته قابل خرید هم نیستند چراکه این قالب ها به صورت اختصاصی برای یک مشتری و سایت خاص طراحی شده اند. مزیت های طراحی قالب اختصاصی وردپرس داشتن ظاهر اختصاصی و متفاوت، و پشتیبانی فنی توسط طراحی قالب وردپرس است که باید توجه داشت که طراحی قالب اختصاصی وردپرس هزینه بیشتری نسبت به خرید قالب های آماده خواهد داشت.

تقریباً همه قالب های ترجمه شده وردپرس در ایران به صورت غیرقانونی از سایت های خارجی دانلود و فارسی سازی شده است چراکه امکان خرید قالب های خارجی حرفه ای از سایت هایی مانند ThemeForest در ایران ممکن نیست یا شامل هزینه بسیار بالایی خواهد شد و البته لایسنس خریداری شده فقط برای استفاده یک کاربر است و نه فارسی و فروش غیرقانونی آن به دیگر افراد.

طراحی قالب وردپرس توسط شخصی انجام می شود که به زبان های JavaScript، CSS، HTML و PHP و البته ساختار و API خود وردپرس آشنا است.

 

تعرفه طراحی قالب وردپرس چقدر است؟

همانند طراحی سایت، تعرفه طراحی قالب وردپرس با توجه به پیچیدگی و زمان مورد نیاز برای طراحی متغیر است ولی هزینه و تعرفه طراحی قالب وردپرس در کاسپریا معمولاً 1 میلیون تومان است که این هزینه شامل 3 سال پشتیبانی نیز خواهد بود.

 

یادگیری طراحی قالب وردپرس

برای یادگیری طراحی قالب برای وردپرس شخص ابتدا باید تسلط خوبی به JavaScript، CSS، HTML و PHP داشته باشد. سایت رسمی وردپرس شامل یک راهنمای کامل برای یادگیری طراحی قالب وردپرس است که قبلا در مطلب زیر به طور کامل معرفی شده است. همچنین در صورت نیاز به یادگیری JavaScript، CSS، HTML و PHP قبلاً سایتی به آدرس W3Schools.com برای یادگیری طراحی سایت معرفی شده است.

آموزش و یادگیری طراحی قالب وردپرس

راهنمای یادگیری طراحی سایت

 

طراح قالب وردپرس

در صورت نیاز به برای طراحی اختصاصی وردپرس، کاسپریا امکان پذیرش سفارش شما را داراست. طراحی قالب وردپرس در کاسپریا به صورت اختصاصی به همراه پشتیبانی سه ساله و ارائه پیش نمایش آنلاین جهت اطمیان مشتری انجام خواهد شد. طراحی قالب وردپرس با کدنویسی حرفه ای و ریسپانسیو با قیمت مناسب از ویژگی های طراحی قالب وردپرس توسط کاسپریا است.