معایب طراحی وب سایت با قالب آماده

معایب طراحی وب سایت با قالب آماده

طراحی سایت با وردپرس

طراحی وب سایت های مختلف اکثر مواقع بر مبنای وردپرس صورت می گیرد. طراحی وب سایت به دو صورت طراحی قالب اختصاصی و استفاده از قالب آماده تقسیم می شود. در این مطلب از کاسپریا به معایب طراحی وب سایت با قالب آماده پرداخته می شود.

 

ظاهر وب سایت اختصاصی نیست

استفاده از قالب آماده در طراحی وب سایت این عیب را دارد که ظاهر وب سایت اختصاصی نخواهد بود. قالب های آماده برای یک شخص یا وب سایت بخصوص طراحی نشده اند بلکه این قالب ها برای فروش به افراد مختلف به هر تعداد طراحی و کدنویسی شده اند به این معنی که هر شخصی می تواند این قالب ها را خریداری کرده و از آن استفاده نماید که نتیجه آن ظاهر تکراری در وب سایت های مختلف خواهد بود. ظاهر تکراری در طراحی قالب وب سایت برای وب سایت هایی که قصد فعالیت حرفه ای را دارند کاملاً غیر حرفه ای است.

 

گاهی هزینه طراحی وب سایت اختصاصی از مشتری دریافت می شود

مشتری معمولاً در هنگام سفارش طراحی وب سایت و پیش از آن، انتخاب طراح وب سایت، شاید به این نکته توجه نداشته باشد که آیا طراح وب سایت طراحی قالب را به صورت اختصاصی کدنویسی خواهد کرد یا از یک قالب آماده برای راه اندازی وب سایت استفاده خواهد نمود و در این هنگام افراد شیاد با استفاده و نصب یک قالب آماده، هزینه طراحی یک قالب اختصاصی را از مشتری دریافت خواهند کرد. به عنوان مثال با دانلود یک قالب خارجی و ترجمه آن به فارسی، بابت سه روز کار که معمولاً آن را تا دو هفته طول می دهد، به جای 300 هزار تومان، از مشتری 2 میلیون تومان دریافت می کند.

 

قالب ها در ایران کپی و غیرقانونی هستند

قالب های آماده وردپرس بیشتر در سایتی به نام Themeforest توسط طراحان مختلف کدنویسی به فروخته می شوند. این وب سایت به روی ایرانی ها بسته است و امکان خرید از آن به صورت قانونی وجود ندارد. قالب های این سایت معمولاً در سایت های مختلف به صورت غیرقانونی دانلود و به فارسی ترجمه می شوند که این کار اول از همه اخلاقی نیست و بعد اینکه، به دلیلی که در بالا توضیح داده شد، عملاً کلاهبرداری است و پس از آن، قالب ها گاهی شامل کدهای مخرب و تبلیغاتی نیز هستند. در لینک زیر در مورد علت اختلاف قیمت ها در طراحی وب سایت توضیح داده شده است.

چرا تعرفه و قیمت طراحی وب سایت اینقدر متغیر است؟